Nieubezpieczeni pacjenci nadal muszą płacić za wizyty lekarskie

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2017-01-04 08:35 | Zmodyfikowano: 2017-01-04 08:35
Nieubezpieczeni pacjenci nadal muszą płacić za wizyty lekarskie  - Zdjęcie ilustracyjne: World Bank Photo Collection/flickr.com (Creative Commons)
Zdjęcie ilustracyjne: World Bank Photo Collection/flickr.com (Creative Commons)

Nieporozumienie dotyczy informacji, że od 1 stycznia wszyscy Polacy mają prawo do bezpłatnych wizyt u lekarzy rodzinnych. "Zapowiedzi polityków były na wyrost" - podkreśla Krajewski.

Zapowiedzi, że wszyscy będą przyjmowani do podstawowej opieki zdrowotnej, czy ubezpieczony, czy nieubezpieczony niech przychodzi, będzie dostawał świadczenie, oczywiście były na wyrost. Dla nas istotne jest to co jest zapisane w prawie, a w prawie jest napisane, że nieubezpieczeni nadal płacą za świadczenia - mówi Krajewski.

Także Ministerstwo Zdrowia w przysłanym do naszej redakcji oświadczeniu wyjaśnia, że nowelizacja ustawy dotyczy osób, które posiadają prawo do bezpłatnych świadczeń zdrowotnych, chociaż system eWUŚ tego nie potwierdza.

Czytaj też: Za darmo do lekarza? Niekoniecznie...(czy nieubezpieczeni mogą się leczyć?)

W Radiu Wrocław dyskutowaliśmy o tym problemie, ale także rozmawialiśmy z dr. Adamem Domanasiewiczem z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu, który jako pierwszy na świecie przyszył rękę człowiekowi, który nigdy jej nie miał:

 

 

 

Reklama

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.