Atak na egipski bar we Wrocławiu. Wrzucili butelkę z benzyną [ZDJĘCIA]

Przemek Gałecki | Utworzono: 2017-01-04 12:06 | Zmodyfikowano: 2017-01-04 15:19
A|A|A

fot. Przemek Gałecki

W „Kuki Pizza” pracuje Egipcjanin Ali Nafa, który mieszka we Wrocławiu od ośmiu lat: - Było normalnie, ale są ludzie - nie tylko w Polsce, w Egipcie też - są ludzie normalni i chorzy. Tylko tyle...

Ali ma rodzinę – dziewczynę Magdalenę i 11-miesięcznego synka Kubusia. Nie zamierza zamykać baru. Mówi, że ma siłę:

Pani Magda przyznaje, że niestety, ale po wydarzeniach w Ełku spodziewała się najgorszego:

- Nie mam wątpliwości, że to jest po prostu na tle rasistowskim. Mamy rodzinę, niedługo bierzemy ślub i chcemy po prostu normalnie żyć. Pracować na swoim, pracować dla siebie.

Paweł Petrykowski z dolnośląskiej policji: - Na szczęście ogień nie był duży, zniszczeniu uległy nieduży fragment podłogi (...)

Na bieżąco sytuację na Dolnym Śląsku monitoruje wojewoda Paweł Hreniak. - Z relacji policji wynika, że nie ma w tej chwili potrzeby wprowadzania nadzwyczajnych środków. Funkcjonariusze badają zdarzenia i wykonują swoją pracę - stwierdza rzeczniczka wojewody Sylwia Jurgiel.

styczeń 2017

wrzesień 2015

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~PolskaPrzepraszaZaPolaków
2017-01-06 00:29:57
z adresu IP: (89.78.xxx.xxx)
Ocena: 0
Co na to Waszczykowski i ta druga ciamajda, z MSW? Już nie płaczą nad zajściami ksenofobicznymi w Europie? Przeszło im? #deportowacnarodowcow
~m.stefan
2017-01-05 22:18:49
z adresu IP: (89.64.xxx.xxx)
Ocena: 4
e tam, zaraz rasistowski
~sms
2017-01-05 15:33:46
z adresu IP: (62.182.xxx.xxx)
Ocena: 2
@czytaj ze zrozumieniem Który, ten na którym stoją promienniki do kebaba, frytkownica .... XD BTW Na zdjęciach widać, że meble są pokryte tłuszczem, który prawdopodobnie wsiąknął w ich strukturę, jest tym pewniejsze im dłużej ten bar z tym wyposażeniem tam funkcjonuje, a to spowodowałoby jeszcze ich łatwiejsze zajęcie się ogniem .... poza brakiem higieny na miejscu uwagę też zwraca rozmieszczenie pudełek do pizzy tuż obok urządzenia do podgrzewania, opiekania mięsa do kebabu (rodzaju promiennika) oraz zastosowanie tego rodzaju mebli (płyta wiórowa + rama stalowa) w lokalu gastronomicznym w miejscu w którym mają bezpośredni kontakt z produkowaną żywnością.... Toż to miejscowy sanepid widać nie wymaga mebli ze stali nierdzewnej ???
~sms
2017-01-05 14:55:14
z adresu IP: (62.182.xxx.xxx)
Ocena: -7
Dziwne, tylko podłoga podobno okopcona (jak podają w artykule) meble całe nawet nadpaleń nie wykazują a są ze zwykłej płyty wiórowej, która jest łatwopalna zwłaszcza jak gdy w ich pobliżu rozleje się butelkę z benzyną ..... coś mi to wygląda na marną prowokację, poza tym wydać niezły chlew tam mają ....
~mat
2017-01-05 12:27:58
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: -1
nazistowskie ścierwa, babki tych pajaców co się zwą patriotami pewnie sSmanowi dawały a dziadzio szmalcownik.
~Henio
2017-01-05 11:46:52
z adresu IP: (79.74.xxx.xxx)
Ocena: 1
Znam ten bar i ten koleś z góry traktuje swych klientów, jest nie miły, a jedzenie niezbyt przypomina to co oferuje...
~kreda i pióro w łapie
2017-01-05 11:34:21
z adresu IP: (78.11.xxx.xxx)
Ocena: 6
Komentarz został usunięty.......... Tylko poprawne politycznie komentarze mogą tu zaistnieć
~Gość
2017-01-05 10:57:42
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: 3
Proszę Państwa. Właścicielką tego lokalu jest Polka, która też ma dzieko i to ona poniosła wszystkie straty. Dlaczego ten fakt jest pomijany. Warto byłoby rzetelnie sprawdzać udostępniane informacje i nie przypisywać własności firmy osobom trzecim.
~Kaiceajot
2017-01-05 10:37:25
z adresu IP: (155.133.xxx.xxx)
Ocena: 5
Ale skąd ktoś od razu wie, że to na tle rasistowskim? Denerwuje mnie,że cokolwiek sie stanie arabowi to od razu larum, że na tle rasistowskim...
~Echh
2017-01-05 07:47:16
z adresu IP: (109.77.xxx.xxx)
Ocena: 13
Przecież wiadomo, że facet prowadzący spokojnie swój biznes we Wrocławiu jest współwinny śmierci kolesia z Ełku. Niewinnego chłopaka, który nie zrobił nic złego. Powinni mu przecież za tą petarde kupon na darmowe kebaby dać. Oczywiście kosa pod żebra to zdecydowanie za dużo. Ale to było działanie w afekcie i tyle. To tylko pokazuje jak mentalność ludzka się nie zmienia. Po ataku na Pearl Harbor ludzie Amerykanie atakowali własnych sąsiadów, których znali od 20 lat i którymi żyli wcześniej w dobrych stosunkach. Tylko dla tego, że ów sąsiedzi byli Azjatami. Swoją drogą Polacy to cholernie egoistycny naród. Brat, sąsiad i syn koleżanki pracują w Anglii? Spoko... Niech koszą funciaki. Obcokrajowiec przyjeżdża do Polski szukając lepszego życia? "Polska dla Polaków"
~Komentarz został usunięty
2017-01-05 06:52:39
z adresu IP: (78.10.xxx.xxx)
Ocena: -2
Komentarz został usunięty
~Polska dla polakow
2017-01-05 05:33:51
z adresu IP: (72.227.xxx.xxx)
Ocena: -10
Wrescie dobre wiesci
~NEVIO
2017-01-05 00:13:44
z adresu IP: (178.195.xxx.xxx)
Ocena: 1
Przykre...Polska nowa rzeczywistosc...i juz tak w przyszlosci zostanie...co za czasy...!!!!
~Komentarz został usunięty
2017-01-04 23:59:58
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -5
Komentarz został usunięty
~Slonzok
2017-01-04 23:54:30
z adresu IP: (91.42.xxx.xxx)
Ocena: 7
To nie są Polacy to są potomkowie Czingis Hana
~Slonzok
2017-01-04 23:50:56
z adresu IP: (91.42.xxx.xxx)
Ocena: 3
Potomkowie Czingis Hana
~miko
2017-01-04 22:50:15
z adresu IP: (83.7.xxx.xxx)
Ocena: 9
No to mamy polskich katolickich terrorystów, atakujących muzułmanów.
~Komentarz został usunięty
2017-01-04 21:20:02
z adresu IP: (79.110.xxx.xxx)
Ocena: -2
Komentarz został usunięty
~Nth
2017-01-04 20:47:06
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -4
Bravo
~Smutna
2017-01-04 19:59:43
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 4
Wrocław przeprasza
~AdamWro
2017-01-04 19:53:48
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: 11
I co tu się dziwić jak media bez przerwy gadają o tych arabskich imigrantach i nie ważne że w Polsce jeden obcokrajowiec przypada na 300 Polaków (0,3% społeczeństwa, w dodatku większość to ukraińcy pracujący za pół darmo u januszy biznesu), połowa wszelkich wiadomości to imigranci, rany co to obchodzi Polaków, jak włosi czy grecy nie umieją swojej granicy pilnować to ich problem. I potem wielki skandal jak jakiś niegrzeszący inteligencją seba pobije bogu winnego araba.
~arszi
2017-01-04 19:23:46
z adresu IP: (83.8.xxx.xxx)
Ocena: 0
Śmieszne, jak to śmierć jednego polaczka potrafi zniszczyć życie wielu innym, niewinnym ludziom.
~ona
2017-01-04 18:59:19
z adresu IP: (37.190.xxx.xxx)
Ocena: 30
Bo niektórzy "Polacy" mają najwięcej do powiedzenia nie mając nic w głowie... potrafią tylko narzekać i oczerniać innych, wielce "zranieni i uciśnieni" przez banderowców, hitlerowców, stalinowców... sami jednak pierwsi by wyrządzić krzywdę innym, czując się bohaterami niby "oczyszczając polską ziemię". Co za absurd, szybko zapominacie jak nękano Wasze babki ze względu na religię i pochodzenie, naziści - zachowujecie się tak samo, jak Ci których potępiacie. W ogóle nie zwracając uwagi na to kim Ci ludzie są. Prawda jest taka że nawet nie potraficie odróżnić Syryjczyka, Filipińczyka, Hindusa czy Egipcjanina. Nie ważne czy imigrant, czy już prawowity obywatel kraju, czy człowiek poszukujący lepszego życia... Nie ważne bo Wy na nic nie patrzycie po za sobą. Swoją drogą ciekawe czy jakby nad waszymi domami latały bomby i wasze dzieci miały rozrywane ciała podczas wojny to czekalibyście na wyrok śmierci siedząc w tym samym miejscu? Nie. Uciekalibyście tchórze gdzie pieprz rośnie robiąc w majtki ze strachu i błagając by ktoś Was do siebie przyjął. (Następnie przez wieki użalając się nad swym losem nienawidząc trzydziestego potomka pokolenia oprawców) Ale przecież nie potrafimy tak patrzeć... bo ja mam gdzie mieszkać, codziennie zapycham swój olbrzymi brzuch żarciem i następnie zalewam piwskiem. Mam 3 samochody na podjeździe i chodzę porządnie do pracy jak normalny człowiek, a nie jakiś żerujący imigrant. Gdyby każdy choć na moment postawił się w sytuacji uchodźców, za nim powiedział by coś o nich złego, inaczej by potem śpiewał. Ale my "Polacy" widzimy tylko czubek własnego nosa i nic ani nikt nas nie obchodzi. Człowiek to człowiek, bez względu na kolor skóry, pochodzenie i wyznanie. Kwintesencja obecnej sytuacji określona jednym zdaniem w artykule: "są ludzie normalni i chorzy". Tak - chorzy z nienawiści do innych. Smutna prawda.
~Tomek
2017-01-04 18:55:34
z adresu IP: (109.90.xxx.xxx)
Ocena: 3
BZDURA. Butelka z benzyna. I plytki osmalone. ????????????????????. A drewniane szafki i regaly nietkniete. Artykul dla idiotow
~II...II
2017-01-04 18:46:07
z adresu IP: (83.11.xxx.xxx)
Ocena: 3
Co za patologia.
~Komentarz został usunięty
2017-01-04 18:43:48
z adresu IP: (79.163.xxx.xxx)
Ocena: -1
Komentarz został usunięty
~kebabożerca
2017-01-04 18:38:19
z adresu IP: (176.221.xxx.xxx)
Ocena: 0
Może komuś kebab nie posmakował?
~barburita
2017-01-04 18:36:26
z adresu IP: (185.135.xxx.xxx)
Ocena: 10
ludzie pracują ,a polactwu to się nie podoba.........ciekawe kto rzuca tymi butelkami.......pewnikiem beneficjenci "pincet plus"na zasiłkach.......
~Bogna
2017-01-04 18:28:55
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 2
Szkoda że tak się dzieje.????☹
~mieszkaniec Wrocławia
2017-01-04 18:20:38
z adresu IP: (89.73.xxx.xxx)
Ocena: 17
Butelkę z benzyną to sobie powinni w tyłku odpalić. Bo żeby zrozumieć, potrzeba mózgu, a to u dresianej patoli towar deficytowy, i nie odrośnie!
~RedDrag
2017-01-04 18:05:21
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 9
Cholerni rasiści. To że ma ciemną skórę to nie oznacza że ma bombę .
~Gan
2017-01-04 18:03:53
z adresu IP: (77.253.xxx.xxx)
Ocena: -20
Informacja nieprawdziwa. Widać tylko brudną podłogę, żadnych śladów nadpalenia choćby tych folii pod stołem. Koktajl mołotowa zrobiłby z tej budy pogorzelisko. Ale co się dziwić, radio wrocław z niemieckim kapitałem jak zwykle szkaluje Polaków.
~Włóczykij
2017-01-04 17:54:59
z adresu IP: (151.226.xxx.xxx)
Ocena: -3
Was Polacy to juz totalnie pogrzybiło xD widzę że powrót do tradycji plemiennych w jak najlepszym porządku :)
~Komentarz został usunięty
2017-01-04 17:40:46
z adresu IP: (83.22.xxx.xxx)
Ocena: 8
Komentarz został usunięty
~Tomek
2017-01-04 17:05:09
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -3
Sorry i am polish but we are not all like that. These people are uneducated people who dont finish shool even. dont focus at them .
~Darek
2017-01-04 16:59:35
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -1
Polska for everyone!
~Marek
2017-01-04 16:58:16
z adresu IP: (90.156.xxx.xxx)
Ocena: -7
Polska for all!
~Xxxxxxxx
2017-01-04 16:58:05
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -15
Haha dobrze!!!!
~Xxx
2017-01-04 16:57:48
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: -19
Haha dobrze
~Komentarz został usunięty
2017-01-04 16:18:25
z adresu IP: (195.78.xxx.xxx)
Ocena: -31
Komentarz został usunięty
~mieszkanka
2017-01-04 15:48:54
z adresu IP: (83.21.xxx.xxx)
Ocena: 3
Dlaczego Policja służy NAZISTOWSKIM BANDYTOM Z ONR -u? To jak za Hitlera!Polacy czemu na to pozwalacie-?? Tu na forum tez widać hejterskie wpisy łysych pał i degeneratów!!!!
~murzynek bambino
2017-01-04 15:44:41
z adresu IP: (195.190.xxx.xxx)
Ocena: 27
Jako Polak i wielbiciel kebabu potępiam ten atak. Czym zawinił uczciwie pracujący kebabiarz? Ale skoro wyciągacie kartę rasizmu to proszę również określać każdy islamski zamach na terenie Europy jako RASISTOWSKI!
~Komentarz został usunięty
2017-01-04 15:40:33
z adresu IP: (193.202.xxx.xxx)
Ocena: -35
Komentarz został usunięty
~BelHO
2017-01-04 15:39:10
z adresu IP: (62.235.xxx.xxx)
Ocena: -17
Tak! tak! zrobmy jak lewacka belgia i holandia wyciagnijmy kredki :)
~Dirk
2017-01-04 15:19:10
z adresu IP: (83.20.xxx.xxx)
Ocena: 16
Podziękować polskim biskupom - Jędraszewskiemu itp. Kościół zrobił swoje.
~Ben
2017-01-04 15:16:31
z adresu IP: (82.177.xxx.xxx)
Ocena: -8
Jadłem tam Kebab (wtedy za ladą stały dwie Polki(wygladały na patologie)). Za 13 zł zjadłem bułke w której prawie nie było mięsa a za to była porządnie wypchana kapustą pekińską. Nienawidzę marnowania żywności ani wyrzucania jedzenia... ale co miałem zrobic po zjedzeniu od góry kapeczki mięsa i pół plastra pomidorka?
~Romek
2017-01-04 15:14:34
z adresu IP: (92.40.xxx.xxx)
Ocena: -6
A skąd wiadomo, że to rasistowski atak a nie np. działanie konkurencji lub próba wymuszenia? Złapano sprawców czy co? Skąd są znane motywy. Już widzę wielka nagonka i szukanie wszędzie rasizmu.
~Komentarz został usunięty
2017-01-04 14:52:11
z adresu IP: (94.222.xxx.xxx)
Ocena: 6
Komentarz został usunięty
~aaa
2017-01-04 14:45:46
z adresu IP: (193.138.xxx.xxx)
Ocena: 18
Polacy chrzescijanie? wy sie upodabniacie do extermistow jakimi jest ISIS wy milosc blizniego jak siebie samego nie ogarniacie swym kurzym rozumkiem? Wlasnie ze bede chodzila na kebab i cmoknijcie mnie wy rasisci w dope.
~ALO ALo
2017-01-04 14:31:45
z adresu IP: (5.172.xxx.xxx)
Ocena: 13
Chuliganeria i tyle. Jestem Polką i jest mi naprawdę wstyd za to co się dzieje. Kibolstwo zwykłe - inaczej się tego nie da nazwać...
~evo
2017-01-04 14:14:50
z adresu IP: (81.190.xxx.xxx)
Ocena: 8
W Polsce jest rasizm i jest on instytucjonalnie, przez rządzących ośmielany. Polska to kraj głęboko niegościnny i niebezpieczny dla "obcych" i "innych". Różne marsze solidarności tego w prosty sposób nie zmienią. Na miejscu osób o odmiennym kolorze skóry, czy wyznaniu robiłbym wszystko żeby w Polsce nie pozostawać dłużej niż to konieczne. Życie ma się jedno, dzieci lepiej wychowywać gdzie indziej.
~Andreas
2017-01-04 14:10:55
z adresu IP: (194.181.xxx.xxx)
Ocena: 5
Pamiętam kiedyś była taka głośna sprawa ze stroną internetową Blood & Honor. Na której to publikowano fotografie i personalia osób jak to określano "zdrajców" .
~Obiektywnie
2017-01-04 13:18:30
z adresu IP: (31.179.xxx.xxx)
Ocena: -6
W całej sytuacji dobrze, że nikomu nic się nie stało, natomiast sprawcy powinni zostać złapani poddani surowej karze. Jednak, takie sytuacje często budzą wątpliwości. Każdy tego typu lokal wyposażony jest obecnie w monitoring, więc warto przyjrzeć się temu bliżej. Często, na fali takich wydarzeń jakie miały miejsce w Ełku dochodzi do wyłudzeń - dlaczego o tym piszę? - ponieważ ten lokal nie oferował smacznego jedzenia, a w środku było po prostu brudno, przez co nie należał do szczególnie uczęszczanych od momentu otwarcia (sierpień 2016). Dlatego cała sytuacja budzi trochę wątpliwości. Jeszcze raz podkreślam - jeżeli dokonali tego jacyś sprawcy to narazili na niebezpieczeństwo życie mieszkańców budynku i zniszczyli czyjś majątek, za co należy się kara.
~dan
2017-01-04 13:07:44
z adresu IP: (188.121.xxx.xxx)
Ocena: 4
W imieniu normalnych Polaków bardzo przepraszam. Pamiętajcie, jest akcja: 7 stycznia idziemy na Kebaba! Proszę o podanie strony www lub Facebooka to zaproszę znajomych.
~andro
2017-01-04 12:44:43
z adresu IP: (212.191.xxx.xxx)
Ocena: 26
Nie dziwię się, że coraz więcej Polak woli przyszłość sobie ułozyć życie w Polsce z zaradnym, pracowitym arabskim kucharzem czy restauratorem, a nie pijanym i naćpanym polskim Sebą, który szuka tylko zadymy. Na miejscu tych imigrantów przy powtarzającej się skali napaści wystąpiłbym o pozwolenie o broń. To paru cwaniaczkom zmiękną nogi.
~Ygy
2017-01-04 12:41:09
z adresu IP: (195.206.xxx.xxx)
Ocena: 24
Rasistowskim debilom nie wytłumaczę dlaczego ten człowiek jest bogu ducha winny. Ale pomyślcie od drugiej strony - ktoś nad tym lokalem mieszka w budynku. Wzniecicie pożar, bo tacy jesteście bohaterscy i patriotyczni, a możecie pozabijać kupę przypadkowych ludzi...
~xdcam
2017-01-04 12:23:35
z adresu IP: (94.40.xxx.xxx)
Ocena: 0
Tutaj podobnie jak w Ełku mamy do czynienia ze zwykłym huligaństwem