Festiwal kreatywności studenckiej na Uniwersytecie Wrocławskim rozpoczęty

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-01-09 18:47 | Zmodyfikowano: 2017-01-09 18:47
A|A|A

Przez cały tydzień organizowane są warsztaty, spotkania i debaty dotyczące szeroko pojętej sztuki. Ich uczestnicy mogą rozwijać swoje pasje, poznać nowe talenty, a przede wszystkim obudzić w sobie kreatywność - mówi koordynatorka festiwalu Wiktoria Stróżna. W tym roku motywem przewodnim jest film i animacja:

-Każdego roku ten festiwal ewoluuje. Co roku jest też inny temat oraz inną formę. W tym roku będziemy rozmawiać o filmie i animacji ze z względu na to, że tym się interesujemy. Chcemy zaproponować warsztaty z zakresu wiedzy filmowej.

Tegoroczna edycja kierowana jest do wszystkich, studentów oraz tych, którzy z uczelnią nie mają nic wspólnego a interesują się np. produkcją filmową, mówi  Stróżna:

Opis festiwalu przesłany przez organizatorów:

Już w poniedziałek (tj. 9 stycznia) rusza IV edycja Festiwalu Kreatywności Studenckiej, którego organizatorem jest Niezależne Zrzeszenie Studentów Uniwersytetu Wrocławskiego. W tym roku motywem przewodnim jest FILM I ANIMACJA. Przez cały tydzień studenci będą mogli korzystać z wiedzy i doświadczenia artystów oraz pracowników profesjonalnych firm zajmujących się tą dziedziną sztuki. Wszystkie warsztaty są DARMOWE, a uczestnicy będą mieli także okazję zdobyć różne niespodzianki: wejściówki oraz vouchery do muzeów, kina czy escape roomów.
W tym roku po raz pierwszy, organizowany jest też konkurs skierowany do licealistów! Mają oni szanse wykorzystać swój talent oraz zamiłowanie do kina i wygrać ciekawe nagrody. Najlepsze prace zostaną wybrane przez ludzi, którzy naprawdę kochają kino.

Zaczynając od poniedziałku czekają nas dwa ciekawe wydarzenia. Już od godziny 12.00 trwać będzie warsztat z podstaw produkcji filmowej! Całość trwać będzie około trzech godzin, a liczba uczestników ograniczona jest do piętnastu osób. W trakcie tych kilku godzin studenci poznają teorię, którą potem będą mieli okazję od razu przetestować. Warsztaty poprowadzą członkowie Akademickiego Klubu Realizatorów Filmowych FOSA – kulturalnej agendy Politechniki Wrocławskiej! Później, od godziny 17.00 można będzie posłuchać o procesie produkcji filmowej. Wykład prowadzony będzie przez panią Natalię Stysło – przedstawicielkę Wroclaw Film Commision oraz Odra Film. Będzie to idealna okazja, aby poznać realia pracy przy produkcji filmowej we Wrocławiu i Dolnym Śląsku.

Wtorek minie bardzo kreatywnie! O 16.00 zaczną się dwa niezwykle interesujące warsztaty. Pierwszy prowadzony będzie przez panią Annę Rogowską – psycholożkę oraz trenerkę Akademii Rozwoju Dalej Mama. Motyw tego mini-warsztatu to bajki. Podczas czterogodzinnej rozmowy poruszanych będzie wiele tematów. Drugie spotkanie także zacznie się o godzinie 16.00 i będzie trwać około dwóch godzin. Zagadnieniem będzie filmowa blogosfera. Warsztaty będą opierać się głównie na dyskusjach. Będzie można dowiedzieć się jak blogować, aby odnieść sukces. Prowadzący to wydarzenia to znani założyciele platformy AreYouWatchingClosely? Maciej Stasiarski i Michał Hernes

W środę cały dzień trwać będą warsztaty ze scenopisarstwa. Od godziny 12.00 do 16.00 będzie okazja poznać tajniki pisania dobrych scenariuszy! Kilkanaścioro uczestników pod okiem pani Agnieszki Kruk z warszawskiego StoryLab Pro, będzie szlifować swoje umiejętności pisarskie. Idealna szansa dla wszystkich kreatywnych i chcących tworzyć filmy młodych ludzi.

Najbardziej intensywne warsztaty odbywają się w środę i czwartek, trwają w sumie dziesięć godzin! Tematyką będzie oświetlenie, montaż i obsługa sprzętu filmowego, prowadzone przez profesjonalistów z firmy RENPOL oraz Flying Carpet Studio. Miejsc jest tylko piętnaście, a uczestnicy będą mięli okazję poznać tajniki pracy przy sprzęcie najwyższej jakości! Dowiedzą się m.in. jak tworzy się film od strony czysto technicznej.

Czwartek zapowiada się emocjonująco! Od godziny 17.00 można będzie posłuchać o stanie polskiej krytyki filmowej. Przeprowadzona zostanie debata z młodymi krytykami, znanymi w środowisku filmowym. Gośćmi będą m.in. wykładowca akademicki Uniwersytetu Wrocławskiego Dawid Junke, Katarzyna Aszkiełowicz, szefowa redakcji kulturalnej Akademickiego Radia Luz, Krzysztof Majewski z radia Wrocław Kultura czy Stanisław Abramik z Wrocławskiej Fundacji Filmowej. Całość prowadzić będzie Maciej Stasierski założyciel bloga AreYouWatchingClosely?.

W piątek motywem przewodnim będzie aktorstwo. Od godziny 17.00 będzie można porozmawiać z aktorką należącą do Gildii Aktorów Amerykańskich (SAG), absolwentką PWST we Wrocławiu, panią Barbarą Hładzio (Bashia Hlado). Artystka opowie o swoim doświadczeniu na planie filmowym w kraju i za granicą. Będzie możliwość bezpośredniej rozmowy więc warto przygotować wcześniej ciekawe pytania.

Także w weekend nie ma odpoczynku! W sobotę i niedzielę siedmioro szczęśliwych uczestników będzie miało możliwość uczestniczenia w warsztatach dotyczących techniki motion capture,, polegającej na rejestrowaniu ruchów aktora i dopasowaniu ich do postaci w kinie czy grze komputerowej. Warsztaty odbędą się w Centrum Technologii Audiowizualnych, słynącym z nowatorskich warsztatów dla kinomanów.

Uroczyste zakończenie tegorocznej edycji Festiwalu Kreatywności Studenckiej odbędzie się 15 stycznia o godzinie 18.30 w Szklarni. Podczas trwania Gali będzie można podziwiać efekty pracy uczestników warsztatów oraz wygrać wiele upominków od sponsorów (Muzeum Miejskie Wrocławia/City Museum of Wroclaw, Muzeum Pana Tadeusza, Kino Nowe Horyzonty, Narodowe Forum Muzyki, Tkalnia Zagadek Wrocław, Let Me Out, Zona 71).

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama