Będzie śledztwo w sprawie polisolokat

IAR | Utworzono: 2017-01-16 17:32
A|A|A

Prokuratura rejonowa we Wrocławiu sprawdzi, czy klienci Towarzystwa Ubezpieczeniowego Europa nie zostali oszukani. Zawiadomienie złożyło stowarzyszenie „Przywiązani do polisy”. Przedstawiciel tej organizacji, Piotr Sułek powiedział IAR, że pismo dotyczyło podejrzenia popełnienia przestępstwa przez zarządzających jednego z ubezpieczycieli działających w Polsce. Piotr Sułek wyjaśnia, że stowarzyszenie chce ustalić, co stało się z pieniędzmi klientów TU Europa, których środki zgromadzone u ubezpieczyciela straciły na wartości.

Przedstawiciel „Przywiązanych do polisy” jest zadowolony, że udało się nakłonić wrocławskich śledczych, żeby zbadali sprawę. Dochodzenie będzie prowadzone z artykułu 286 Kodeksu Karnego. Według tego artykułu kodeksu karnego ten, kto doprowadza osobę do niekorzystnego rozporządzania swoim majątkiem za pomocą wprowadzenia jej w błąd, podlega karze pozbawienia wolności od 6 do 8 lat.

Przedstawiciele stowarzyszenia zachęcają też do kontaktu. Chodzi o klientów, którym ubezpieczyciele oferowali ryzykowne produkty inwestycyjne o charakterze ubezpieczenia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama