Radio Wrocław Kultura DAB + (SŁUCHAJ OD 16:00)

| Utworzono: 2017-01-23 13:49 | Zmodyfikowano: 2017-01-23 13:46
A|A|A

W dzisiejszym programie będziemy mieć do czynienia z brzmieniową różnorodnością, indywidualnością i autorskim podejściem do muzyki.

Naszym pierwszym gościem będzie Tomasz Mreńca, kompozytor i producent, grający na skrzypcach oraz syntezatorach analogowych. W 2016 wydał pod własnym imieniem i nazwiskiem dobrze przyjętą płytę "Land", oprócz tego ma na koncie współprace z pleqiem, czy Tomaszem Bednarczykiem jako Venter, współpracuje z wieloma teatrami w Polsce i za granicą. Z Tomaszem porozmawiamy o jego ostatniej płycie, koncertach, współpracy z wytwórniami i zaletach komponowania nad morzem.

Po 17 kolejni goście i kolejny mini koncert. Odwiedzą nas członkowie zespołu Hash Cookie, równie utalentowani co weseli, z którymi porozmawiamy o polskiej scenie muzycznej i o tym jak trafili na płytę RAM Cafe 11.

Z kolejnymi gośćmi przeniesiemy się w klubowe rejony Wrocławia, by porozmawiać o nowej wytwórni K-Hole Trax, która kilka dni temu debiutowała wydawnictwem kasetowym, na którym oprócz pomysłodawców, możemy usłyszeć nagrania od Verlake'a i Solid Moods. W studiu pojawią się Nativizm (Michał Niedopytalski) i Tryptaminee (Kuba Tokarski), którzy opowiedzą o acidowych fascynacjach, pomyśle na wytwórnie, oraz o tym po co w XXI wieku wydaje się kasety.

Na koniec, postawimy na klasyczne instrumentarium. Po 19 odwiedzi nas Ela Dębska, aktorka, kompozytorka, a przede wszystkim piosenkarka, która doskonale radzi sobie zarówno we własnym repertuarze, jak i w coverach. Na dokładne przeanalizowanie dorobku artystycznego Eli pewnie nie starczy nam czasu, popytamy zatem delikatnie o przeszłość i plany na przyszłość. Główną atrakcją będzie oczywiście występ na żywo, na antenie Radia Wrocław Kultura.

Radio Wrocław Kultura DAB + Muzyka, poniedziałek 16.00-20.00, Marta Malinowska i Maciek Przestalski

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama