"Razem" przyłącza się do walki ze smogiem

Przemek Gałecki | Utworzono: 2017-01-25 19:16 | Zmodyfikowano: 2017-01-25 19:16
A|A|A

Wrocławska partia Razem przyłącza się do walki ze smogiem na Dolnym Śląsku. Politycy apelują, aby wrocławski magistrat zmienił zasady pracy strażników miejskich.

Mundurowi według nowych regulacji mieliby również w weekendy i po godzinie 22.00 interweniować, gdy ktoś złoży zawiadomienie o przypuszczalnym spalaniu w piecach śmieci, czy fatalnej jakości węgla.

Konrad Rychlewski z partii Razem:

"Obecnie oddział do spraw ochrony środowiska nie funkcjonuje w tym czasie. Czyli nie ma możliwości przeprowadzania interwencji. Trzeb umożliwić przeprowadzanie tych interwencji. Inaczej osoby palące nocą, albo podczas weekendu będą w Polsce bezkarne."

Partia Razem proponuje również, aby straż miejska miała uprawnienia do powtórnej kontroli każdego z domów, w którym palono złej jakości paliwem - już bez powtórnego doniesienia i oczywiście bez zapowiedzi. Postulaty mają lada dzień trafić do kancelarii prezydenta Wrocławia.

Tymczasem Radio Wrocław po raz kolejny dziś wyruszyło w teren, by mierzyć zanieczyszczenie powietrza. Do Strzegomia pojechaliśmy wraz z Dolnośląskim Alarmem Smogowym.

//www.radiowroclaw.pl/articles/view/62853/Dolny-Slask-bez-smogu-Dzis-badamy-powietrze-w-Strzegomiu

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama