Łyżwiarskie MŚ: Polki z Natalią Czerwonką z Zagłębia dopiero siódme

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-02-10 18:33

Polki w wyścigu drużynowym zajęły siódme miejsce. Biało-czerwone startowały w składzie: Katarzyna Woźniak, Katarzyna Bachleda-Curuś i Natalia Czerwonka (Zagłębie Lubin). Złoty medal zdobyły Holenderki z czasem 2 min. 55,85 s. Nasze zawodniczki straciły do mistrzyń świata aż 8,31 s. Polki i wyprzedziły tylko drużynę Kanady, która nie ukończyła konkurencji. Na podium poza Holandią znalazła się jeszcze Japonia - srebro i  Rosja - brązowy medal.

Takie samo miejsce jak nasze łyżwiarki szybkie zajęli także nasi panczeniści. Tu także mistrzostwo świata powędrowało do reprezentacji Holandii (3 min. 40,66 s), która wyprzedziła Nową Zelandię i Norwegię. Polski zespół wystąpił w składzie: Konrad Niedźwiedzki, Jan Szymański i Zbigniew Bródka uzyskał czas 3 min. 44,79 s i zdołał wyprzedzić tylko Koreańczyków, którzy nie ukończyli wyścigu.

W rywalizacji indywidualnej Artur Waś zajął 14. miejsce w wyścigu sprinterskim na 500 metrów. Mistrzem świata został Holender Jan Smeekens (34,58 s), który wyprzedził Niemca Nico Ihle (34,66 s)i Rosjanina Rusławna Muraszowa 34,76 s. Artur Waś miała czas 35,03 s. Wśród kobiet złoto na dystansie 500 metrów wywalczyła Japonka Nao Kodaira (37,13 s), srebro - Koreanka Lee Sang-Hwa (37,48 s), a brąz Chinka Yu Jing (37,57 s).