Protest na Buforowej o godz. 10 - chcą tymczasowych przystanków

Natalia Mrozek | Utworzono: 2017-02-18 08:34
A|A|A

Mieszkańcy wrocławskiego osiedla Jagodno chcą mieć tymczasowe przystanki przy ulicy Buforowej. Dzięki nim mogliby dojechać bliżej domów czy sklepów.

- Wnioski w tej sprawie zostały już złożone - mówi Grzegorz Ossowski z Rady Osiedla:

- Skierowaliśmy pismo do wydziału inżynierii miejskiej. Tam zauważono problem. Rzeczywiście ruch pieszych w tym miejscu stwarza zagrożenie. Komisja bezpieczeństwa przy prezydencie również zaopiniowała pozytywnie budowę przystanków tymczasowych w tym miejscu. Skierowano do realizacji te przystanki. Miał to wykonać Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta - tłumaczy Ossowski.

Ale ani MPK, ani ZDIUM nie zamierzają jednak budować przystanków przy Buforowej:

- Przewoźnik również nie wyraził zgody, żeby mógł pełnić usługi przewozowe. Nie ma możliwości, żeby pasażerowie wysiadali do rowu melioracyjnego, bo tak by to teraz wyglądało. Wiem, że dla mieszkańców jest to sprawa prosta, bo wystarczy postawić słupek przystankowy, ale my musimy brać pod uwagę względy bezpieczeństwa - tłumaczy rzecznik Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, Ewa Mazur.

Z kolei Grzegorz Ossowski tłumaczy, gdzie mógłby powstać taki przystanek:

- Nawet jak będzie wąskie pobocze i ten autobus zatrzyma się, chociażby przy Kajdasza, to będzie to na pewno bezpieczniejsze dla pieszych. Lepiej tak, niż gdy trzeba 500 metrów pokonywać wąskim poboczem - dodaje Ossowski.

Mieszkańców nie przekonują zapewnienia, że problem zniknie po planowanej na wiosnę przebudowie drogi. Nie wiadomo kiedy prace się zakończą, a poruszanie się przy tej drodze jest niebezpieczne każdego dnia. Lokatorzy dziś zamierzają protestować na Buforowej. Początek dziś o godzinie 10.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama