Marek Kubala bez wielomilionowego odszkodowania. Tak uznał Sąd Najwyższy

Piotr Kaszuwara | Utworzono: 2017-02-23 20:14 | Zmodyfikowano: 2017-02-23 20:16
A|A|A

zdj. Michał Wyszowski

Na swoim profilu na Facebooku napisał, że przegrał proces, ale nie przegrał życia. Jeśli chodzi natomiast o stan prawny, to obecnie należą mu się 153 tysiące złotych odszkodowania od Skarbu Państwa. Żądał 48 milionów, bo w 2000 roku aresztowano go w świetle kamer, ujawniając rzekomo wielką aferę podatkową, związaną między innymi z przemytem drogich aut.

Te zarzuty okazały się bezpodstawne. Niestety w tym czasie umowy zerwały banki i zagraniczni wspólnicy, a zaczęły się trwające 17 lat procesy sądowe.

Ostatnią instancją po Sądzie Najwyższym do której może jeszcze odwołać się wałbrzyski biznesmen jest Europejski Trybunał Praw Człowieka w Strasburgu.

O wyroku, jako pierwszy poinformował serwis Money.pl.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
~haha
2017-06-15 19:26:47
z adresu IP: (91.203.xxx.xxx)
Ocena: -1
Alkoholik
~hahaha
2017-06-15 19:26:10
z adresu IP: (91.203.xxx.xxx)
Ocena: 0
Świętego z siebie robi a przyjaciół okradał z pieniędzy
~Mark
2017-02-28 13:18:33
z adresu IP: (83.4.xxx.xxx)
Ocena: -2
Sąd Najwyższy uznał, że nie ma podstaw do stwierdzenia, że trafienie do aresztu miało bezpośredni wpływ na utratę kontrahentów oraz zerwanie umów kredytowych przez banki. Pewnie. Przecież będąc w areszcie można nadal prowadzić firmę! Jak tu nie przyznać racji Ziobrze i PiS-owi. Nawet jak ma się ich po dziurki w nosie to przy takim wyroku Sądu Najwyższego wydają się oazą rozsądku.
~Kata
2017-02-28 09:15:22
z adresu IP: (94.197.xxx.xxx)
Ocena: 2
Łatwo jest zniszczyć dorobek człowieka,jego dobre imię i umyć ręce - to była pomyłka. Zazdrość może dużo. Zmiany przepisów, które nam szykują pozwalają na większą bezkarnosc organów ścigania. Takich przypadków będzie więcej. Smutne, ale prawdziwe
~realista
2017-02-28 04:44:57
z adresu IP: (83.12.xxx.xxx)
Ocena: -3
tak oto mozna czlowieka opuc sponiewierac zniszczyc i doprowadzic do ubóstwa w swietle prawa prosze bardzo
~Ewka
2017-02-24 17:06:23
z adresu IP: (5.226.xxx.xxx)
Ocena: 7
Za marne 10 tys. zł miesięcznie pani sędzia nie miała ochoty rozpatrzyć dokładnie sprawy p. Marka. Współczuję p. Kubali, ale sama też jestem osobą pokrzywdzoną, a czuję się jak sprawca, bo sprawca czynu ma prawa, a ja niekoniecznie. To jego dowody dopuszcza prokurator, a z moimi nie raczy się zapoznać
~KASZU
2017-02-24 09:09:46
z adresu IP: (37.47.xxx.xxx)
Ocena: 8
jesteś POd sterowny , zajmij się tym na czym się znasz TEATRy klątwa walcz o POlskę
~kołki
2017-02-24 07:42:39
z adresu IP: (178.37.xxx.xxx)
Ocena: 6
Główny trzon po komunie to" aparat Sprawiedliwości" i to trzeba zaorać i co najmniej na dwa metry w głąb tego ugoru zalać kwasem siarkowym i powołać całkowicie nowy system !!!!!!!!!
~Ryko
2017-02-23 23:21:26
z adresu IP: (159.205.xxx.xxx)
Ocena: 12
Film "Układ zamknięty" dobrze pokazał te patologie. Dopóki prok.rwatorzy i sędziowie nie zaczną ponosić OSOBISTEJ odpowiedzialności za nadużycia władzy, w tym szczególnie za bezpodstawne ARESZTOWANIE, nic sie nie zmieni. Za bezpodstawne aresztowanie bym na taki sam okres wsadzał i prokuratora i sędziego!!! Najwyższa KASTA jest do zaorania!
~cze
2017-02-23 22:54:00
z adresu IP: (31.0.xxx.xxx)
Ocena: -12
usunac te wladze poslow i zwlaszcza szydlo!! naciagnela na helikoper panstwo
~Komentarz został usunięty
2017-02-23 22:26:53
z adresu IP: (84.158.xxx.xxx)
Ocena: 2
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2017-02-23 22:22:33
z adresu IP: (84.10.xxx.xxx)
Ocena: 2
Komentarz został usunięty
~Komentarz został usunięty
2017-02-23 22:17:22
z adresu IP: (109.173.xxx.xxx)
Ocena: 1
Komentarz został usunięty
~ płakacć się chce
2017-02-23 22:13:52
z adresu IP: (94.254.xxx.xxx)
Ocena: 14
Nóż się w kieszeni otwiera jak czytam o takich sprawach! Głosujcie nadal na te nowoczesne popisy, bandę uprzywilejowanych lewicowych złodzieji popisowych, pasożytów wybieranych co 4 lata przez stado baranów!
~Komentarz został usunięty
2017-02-23 21:39:11
z adresu IP: (84.158.xxx.xxx)
Ocena: 2
Komentarz został usunięty
~Nick
2017-02-23 21:30:26
z adresu IP: (87.206.xxx.xxx)
Ocena: -13
Czasami jak tego człowieka obserwuję w mediach, jak się wypowiada itd. to moim zdaniem ten człowiek ma do wszystkich żal i pretensję o to co stało się 17 lat temu. Moim zdaniem ten człowiek potrzebuje wyciszenia się, pomocy psychologa. To się wydarzyło 17 lat temu, a on w mediach wywalał swoje żale i nienawiść do obecnych władz miasta, jakby nowe władze miasta miały wpływ na to co było 17 lat temu oraz wymiar sprawiedliwości.
~Komentarz został usunięty
2017-02-23 21:24:38
z adresu IP: (78.28.xxx.xxx)
Ocena: 2