Pola Chobot & Adam Baran – na żywo w Muzycznym Wieczorze Radia Wrocław [ZOBACZ]

Michał Kwiatkowski, Radek Bugajski | Utworzono: 2017-03-01 13:21 | Zmodyfikowano: 2017-03-01 13:21
A|A|A

Pola Chobot & Adam Baran (fot./video: Radek Bugajski)

Pola i Adam, jak sami o sobie mówią: „mimo skrajności charakterów tworzą jeden organizm muzyczny inspirowany bluesem, łącząc proste melodie z improwizowanym transem zapętlonych gitar”.

Pola Chobot jest muzycznym samoukiem. Odnajduje się w pisaniu tekstów, przy tworzeniu muzyki w jej wypadku często pomocne bywa pianino. Isnpiracje? Bjork, Beth Gibbons, Jill Scott, Amy Winehouse, Ella Fitzgerald.

Adam Baran czyli gitarzysta i kompozytor, student Akademii Muzycznej w Katowicach, najlepszy gitarzysta festiwalu Blues nad Bobrem 2016. Inspiracje? Współczesny jazz, blues Delty, artyści pokroju Muddy'ego Watersa, The Edge'a, Eivinda Aarseta, Jakoba Bro, Johna Coltrane'a, Tomasza Stańko, Kurta Rosenwinkela i Skipa Jamesa.


Granie w ramach duetu Pola Chobot & Adam Baran nie jest ich jedynym muzycznym wcieleniem. Z powodzeniem realizują się w dobrze nam znanej, dzięki Maćkowi Przestalskiemu i jego RAM Session, JABŁONCE.

W Muzycznym Wieczorze Radia Wrocław pierwszy w eter popłynął autorski numer duetu „Body and Soul”.


Wracając do muzycznych inspiracji naszych gości, nie mogło zabraknąć Skipa Jamesa. Klasyczny temat „Hard Time Killing Floor Blues”, zamknął nasze poniedziałkowe spotkanie. 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama