Przysiężny w ćwierćfinale Wrocław Open. Świetny mecz Polaka

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-03-02 22:15

Michał Przysiężny z Matchpointu Wrocław awansował do ćwierćfinału tenisowego challengera Wrocław Open. Głogowianin wygrał ze Słowakiem Lukasem Lacko 6:1, 3:6, 6:3.

Przysiężny świetnie wszedł w to spotkanie. Grał agresywnie, mocno i przede wszystkim pewnie. Oddał rywalowi zaledwie jednego gema i po 23 minutach prowadził już 6:1.

Wyżej notowany przeciwnik pokazał, że tak łatwo nie będzie. Naładowany energią rozpoczął drugiego seta i szybko zmusił Przysiężnego do błędów i oddanie podania. Jeden break wystarczył Słowakowi, by doprowadzić do wyrównania. Polak walczył, by odrobić seta, ale 0-30 przy podaniu rywala, to maks na co pozwolił Lacko.

Przysiężnemu w trzecim secie nie zadrżała ręka. Wciąż grał bardzo ofensywnie i zmuszał rywala do błędów. Tak jak Lacko w drugim, tak Polak w trzecim secie szybko osiągnął przewagę przełamania i nie wypuścił zwycięstwa z rąk.

W ćwierćfinale Michał Przysiężny zagra z Mirzą Bašićem z Bośni i Hercegowiny.