MPK chce wydzierżawić nowe autobusy, ale ofert brak

Piotr Kaszuwara, MK | Utworzono: 2017-03-06 19:24 | Zmodyfikowano: 2017-03-06 19:24
A|A|A

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne z Wrocławia, próbowało wydzierżawić 60 nowych autobusów, ale niestety choć zapytań przetargowych było ponad 300, to ostatecznie żaden producent nie zdecydował się na zgłoszenie swojej oferty. Mówi Agnieszka Korzeniowska z MPK: Wszystkim zależy na tym, żeby ten kontrakt zrealizować. Mamy nadzieję, że po niewielkiej korekcie warunków przetargowych uda się jednak pozyskać producenta, który dostarczy nam te pojazdy.

-Nowe pojazdy będą komfortowe i mniej zawodne - dodaje Korzeniowska- Mają być to te najnowsze autobusy, które spełniają spełniają najwyższe normy spalania Euro-6.

Na razie jeszcze nie ma decyzji, czy ogłoszony będzie nowy przetarg, czy ponowiony poprzedni z poprawkami. Nowe autobusy mają pojawić się we Wrocławiu do końca tego roku.Obecny tabor wrocławskiego MPK to 380 autobusów niskopodłogowych oraz 220 tramwajów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama