Warsztaty Fresh Design 2017 jadą w świat!

Gregor Niegowski, mat.prasowe | Utworzono: 2017-03-15 21:01 | Zmodyfikowano: 2017-03-15 21:03
A|A|A

mat. prasowe

Rower jest lepszy od samochodu! Nie wierzycie? Międzynarodowe warsztaty projektowe Fresh Design 2017 zburzą wasze wszelkie stereotypy. W maju w CRZ Krzywy Komin we Wrocławiu przywitamy studentów z 9 ośrodków akademickich z Europy, którzy w twórczym ferworze stworzą oryginalne, estetyczne i funkcjonalne projekty rowerów. Zgłaszajcie się do 22 marca - czasu niewiele!

W tym roku w warsztatach wezmą udział przedstawiciele takich państw jak Czechy, Słowacja, Węgry, Niemcy, Holandia, Włochy, Portugalia, Islandia i Polska. Uczestnicy będą współpracować w międzykulturowych zespołach. Wykorzystywać wiedzę i umiejętności w dziedzinie designu, urbanistyki, a w swoich pracach zastosują innowacyjne i zaskakujące zabiegi artystyczne w dziedzinie rowerowej. Po uzyskaniu współpracy z takimi ośrodkami edukacyjnymi jak: Academy of Fine Arts and Design z Bratysławy, Escola Superior de Artes e Design z Caldas da Rainha, Ladislav Sutnar Faculty of Design and Art University of West Bohemia i Budapest Metropolitan University bez problemu można stwierdzić, że Fresh Design 2017 będzie wyjątkową edycją! Projekt nabierze światowego i profesjonalnego wymiaru. Swoją wiedzą i doświadczeniem podzielą się eksperci pochodzący z powyższych uczelni i nie tylko. Pomogą studentom rozwinąć powstałe koncepty, zainspirują i zachęcą do intensywniejszego działania.

Maj jest miesiącem bardzo ciepłym, zawsze zachęca do wyjścia na zewnątrz i cieszenia się słoneczną pogodą. Dlatego oprócz warsztatów Fresh Design odbędzie się wiele dodatkowych atrakcji dla każdego. Jedną z nich będzie wydarzenie plenerowe 20 maja w CRZ Krzywy Komin, które z pewnością zainteresuje rzeszę ludzi, pragnących w aktywny sposób spędzić swój weekend. Podczas wspomnianego wydarzenia zostaną zorganizowane szkolenia tematyczne, skupione wokół rowerów i ich przemyślanego użytkowania. Dodatkowo odbędą się spotkania otwarte ze specjalistami i badaczami z branży rowerowej, urbanistyki, architektury miejskiej. Podzielą się oni swoim doświadczeniem i ogromną wiedzą. Bardzo ważnym punktem będzie prezentacja wyników prac oraz debata, która odbędzie się 21 maja w Hali Stulecia w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Rowerowego!

Projekt jest realizowany we współpracy z grupą studentów Wydziału Architektury Politechniki Wrocławskiej oraz profesorami Politechniki Wrocławskiej. Koordynatorami merytorycznymi projektu są dr arch. Anna Bać oraz arch. Piotr Michalski. Więcej info: www.frashdesign.edu.pl

Zachęcamy osoby zainteresowane tematyką warsztatów do wzięcia udziału w projekcie i wypełnienia formularza zgłoszeniowego na stronie www.freshdesign.edu.pl/pl/formularz-aplikacyjny/

Macie czas do 22 marca!

Organizatorem projektu jest Fundacja Open Mind przy współpracy z CRZ Krzywy Komin.

Patronem Honorowym wydarzenia jest Ambasada Królestwa Niderlandów w Warszawie.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama