Femme Fatale w Operze Wrocławskiej

Dorota Kuźnik, GN | Utworzono: 2017-03-15 21:18 | Zmodyfikowano: 2017-03-15 21:20
A|A|A

Hiszpańska muzyka, południowy temperament i prawdziwie emocjonujący temat. Carmen - Suita, a także Czarodziejska Miłość to dwie pozycje, które pojawią się w premierowym spektaklu Femme Fatale we wrocławskiej Operze. Będzie to przedstawienie baletowe przygotowane przez choreografa Jacka Tyskiego. To także pierwsza premiera pod kierownictwem nowego dyrektora - Marcina Nałęcz-Niesiołowskiego, który zapowiada sporą zmianę:

- Już na stałe wracamy do wykonywania przedstawień baletowych z towarzyszeniem orkiestry Opery Wrocławskiej. Tylko w wyjątkowych przypadkach będziemy korzystać z muzyki odtwarzanej nie na żywo. Są to zupełnie inne emocje - tłumaczy Nałęcz-Niesiołowski.

Premierowy weekend zaplanowano na 25 i 26 marca. Carmen - Suita zrealizowana została w oparciu o licencję udzieloną przez Operę na Zamku w Szczecinie.

Szykuje się też niezwykła wyprzedaż garażowa. Jeszcze w tym miesiącu będzie można kupić rekwizyty, kostiumy i fragmenty dekoracji.

- Na razie nie zdradzamy elementy jakich spektakli będą wystawione, ale zapewniamy, że wszystkie są prawdziwymi unikatami - mówi wicedyrektor wrocławskiej opery Ewa Magdalena Filipp:

- Zdecydowaliśmy się, żeby te spektakle, które już zeszły z afisza i wiemy, że w tym kształcie już nie będą funkcjonowały, żeby je udostępnić zbieraczom. Każdy z tych kostiumów został zrobiony przez naszą pracownię - mówi Ewa Magdalena Filipp.

Wyprzedaż zaplanowano na 26 marca czyli dzień przed międzynarodowym dniem teatru.

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama