Wystarczyła godzina. Kubot i Melo są już w półfinale debla w Indian Wells

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-16 07:00

Mecz ułożył się idealnie dla zawodnika KKT Wrocław i jego kolegi. Łukasz Kubot i Marcelo Melo przełamali rywali przy ich pierwszym i drugim podaniu, dzięki czemu prowadził już 4:0. Jedynego gema polsko-brazylisjki debel przegrał przy prowadzeniu 5:0. Nie miało to jednak znaczenie bo za chwilę zakończyli oni seta, gemem wygranym do 15.

Pierwsza partia trwała zaledwie 24 minuty, druga tylko o 9 minut dłużej. Tym razem jednak większość gemów było zaciętych. Siedem z dziewięciu części seta kończyło się wynikiem minimum do 30. Tak było chociażby w piątym gemie, kiedy Kubot i Melo przełamali rywali właśnie do 30. Było wtedy 3:2 dla Polaka i Brazylijczyka. Drugie przełamanie nastąpiło na koniec spotkania. Nasz zawodnik i jego partner wygrali gema na sucho, seta 6:3, a cały mecz 2:0.

Łukasz Kubot / Marcelo Melo - Nick Kyrgios / Nenad Zimonjic 6:1, 6:3

Półfinałowymi rywalami Kubota i Melo będą Brazylijczyk Bruno Soares i Brytyjczyk Jamie Murray.