Radio Wrocław Kultura: Chuck Berry i Ricky Nelson w Muzyce Legendarnej

Michał Kazulo, Michał Baniecki | Utworzono: 2017-03-23 21:00 | Zmodyfikowano: 2017-03-23 21:00
A|A|A

Radio Wrocław Kultura: Muzyka Legendarna, czwartek 21:00-1:00

Kilka dni temu pożegnaliśmy szóstą gitarę świata (zestawienie The Rolling Stone) - Chuck Berry już nigdy nie włoży swojej marynarskiej czapki i nie wyśpiewa żadnego przeboju. Na szczęście zostawił po sobie bardzo bogaty muzyczny spadek. W naszych audycjach często pokazujemy niewidzialną nić, która łączy poszczególnych wykonawców i style muzyczne. W przypadku Chucka można mówić o grubym sznurze, bo to od niego rozpoczęła się rewolucja rock&rolla i to m.in przez tego pana, Beatelsi i Rolling Stonesi sięgnęli po swoje gitary. To powoduje, że pierwsze minuty Muzyki Legendarnej poświęcimy zmarłemu artyście prezentując jeden z jego albumów.

Nie będziemy jednak uciekać brzmieniowo zbyt daleko bo zaraz po nim pojawi się człowiek, który był jedną z pierwszych gwiazd wspomnianego rock&rolla. I wcale nie mowa o Elvisie, choć i tego (tak, tak, w końcu!) postanowiliśmy Państwu zagrać.

W całej okazałości zbadamy za to jedno z dzieł Ricky Nelsona. To wszystko tylko przedsmak muzyki, jaka zabrzmi na naszej antenie. Zdecydowanie na ten wieczór można włożyć sukienki w białe kropki i dobrze wypastowane buty. Resztę kart odkryjemy chwilę po 21.

Zapraszamy, Michał Kazulo i Michał Baniecki


REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama