Co w trawie piszczy? [ZOBACZ]

Natalia Mrozek, BT | Utworzono: 2017-03-24 12:46 | Zmodyfikowano: 2017-03-24 12:46
A|A|A

fot. ZOO Wrocław

Każdy kto chciałby się dowiedzieć więcej o gatunkach zwierząt i roślin, które rosną na Dolnym Śląsku powinien odwiedzić w najbliższym czasie wrocławskie ZOO. Właśnie ruszyła kampania, która łączy naukę z zabawą. Ogród zaprasza, szczególnie dzieci i młodzież, do udziału konkursach, ale to nie wszystko. - Tworzymy właśnie punkt edukacyjny ze ścieżką sensoryczną - zachęca Anna Mielnikiewicz z ZOO i dodaje:

- Trzeba będzie ściągnąć buty i spróbować się przespacerować po różnych podłożach. Od mięciutkich np. mech, po troszeczkę bardziej trudne, twarde, jak szyszki na przykład. Gwarantujemy, że nikomu krzywda stać się nie powinna.

Oprócz tego jedną z atrakcji ma być kwietna łąka:

- Kwiaty i zioła miododajne. Nie każda roślina, która kwitnie produkuje odpowiednią ilość pyłków, żeby zwabić owady zapylające. One tak naprawdę są odpowiedzialne za produkty, które sami kupujemy. Są to owoce takie jak: jabłka, gruszki, maliny

Łąkę będzie można oglądać w ZOO latem, a za miesiąc ogród organizuje drugie już otwarte seminarium naukowe na którym będzie się można dowiedzieć m.in czego potrzebują drzewa w miejskiej przestrzeni.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama