38. PPA: Znamy finalistów [ZDJĘCIA]

Radio Wrocław, GN, EL | Utworzono: 2017-03-25 12:54 | Zmodyfikowano: 2017-03-25 12:54
A|A|A

Finałowy konkurs będziemy transmitować w piątek, 31 marca w Radiu Wrocław Kultura. A dziś premierowy spektakl Artura Caturiana - zwycięzcy poprzedniej edycji Konkursu Aktorskiej Interpretacji Piosenki.
 


 
Tytuł: 'Kilka sposobów na to jak schudnąć, ale zostać szczęśliwym. Czyli jak kapitalizm nas tuczy i nie pozwala dojeść'. Reżyseruje autor scenariusza Jakub Skrzywanek.
 

 
W spektaklu obok Artura Caturiana wystąpił krakowski aktor Patryk Szwichtenberg, finalista konkursu PPA sprzed roku.
 

Wieczorem jeszcze jeden mocny akcent PPA: za nami koncert światowej sławy wokalisty Jamie'ego Culluma. Wszystkie wydarzenia odbywają się w Teatrze Muzycznym Capitol we Wrocławiu. Koncert finałowy będzie poświęcony muzyce Piotra Dziubka, kompozytora związanego z Teatrem Muzycznym Capitol.

Oto finaliści:

Katarzyna Janiszewska, Wydział Aktorski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała „Czarne skrzydła" Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego, „Powrót" Przemysława Gintrowskiego i Jacka Kaczmarskiego, i „Jesteś tą formą zła, co ja" („Bad as me") Toma Waitsa we własnym tłumaczeniu.

Marcin Januszkiewicz, aktor, wokalista, songwriter, absolwent warszawskiej Akademii Teatralnej, związany z warszawskimi teatrami: Współczesnym, Studio i Buffo, i z wrocławskim Teatrem Muzycznym Capitol. Zaśpiewał „Pieśń Legionów Polskich" z muzyką Józefa Wybickiego, „Nim wstanie dzień" Agnieszki Osieckiej i Krzysztofa Komedy.

Alicja Juszkiewicz, aktorka Teatru Nowego w Poznaniu. Zaśpiewała miks „Ogrzej mnie" Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza z fragmentami „Kolorowych snów" Just 5, „Plastic Lips" z tekstem własnym i Tomasza Pietrygi, muzyką własną i Andrzeja Perkmana.

Katarzyna Kłaczek, Wydział Lalkarski wrocławskiej PWST. Zaśpiewała „Rebekę" Białostockiego/Własta, „Brudną Dariannę" z tekstem Popka i muzyką Michaela Jacksona i „Rozpacz płynie rzeką poprzez świat" Toma Waitsa w tłumaczeniu Romana Kołakowskiego.

Dorota Kuziela, skrzypaczka, kompozytorka, poetka i wokalistka. Zaśpiewała „Taki pejzaż" Andrzeja Szmidta i Zygmunta Koniecznego. „The Piano Has Been Drinking" Toma Waitsa i „Łajkę" z własną muzyką i tekstem.

Karolina Micuła, Studium Musicalowe Capitol we Wrocławiu. Zaśpiewała „Piosenkę konkursową" z własną muzyką do tekstu Marzeny Sadochy, „Lubię was, szczeniaki", tekst Jonasza Kofty, także z własną muzyką, i „Arahję" Kazika Staszewskiego/Kultu.

Julita Wawreszuk, studentka Studium Wokalno-Aktorskiego w Białymstoku, aktorka Teatru Najnowszego tamże. Zaśpiewała „Ciche mieszkanko" Jeanine Tesori z tekstem Dicka Scanlana w tłumaczeniu Krzysztofa Puławskiego, „Na kolana" Wojciecha Szelachowskiego i Krzysztofa Dziermy, i Wojciecha Młynarskiego „Łoł".

Repertuar możecie sprawdzić tutaj

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama