PGE Turów wydarł zwycięstwo w Lublinie

Gregor Niegowski | Utworzono: 2017-03-26 07:00

Sensacja wisiała w powietrzu, na szczęście koszykarze Turowa obudzili się w końcówce. Nieprzewidywalny w tym sezonie Start Lublin postawił Zgorzelczanom naprawdę trudne warunki. Od pierwszych minut zaczęli atakować. Szybko wyszli na prowadzenie 9:2 i dali sygnał, że będą tego dnia naprawdę trudnym rywalem. Turów złapał kontakt jeszcze w tej kwarcie, jednak to Start wydawał się być zespołem lepszym.

Przewaga gospodarzy była wyraźna i już w trzeciej kwarcie urosła do 19 punktów. Gdy już wydawało się, że emocji w tym spotkaniu nie będzie, Start zaczął grać nerwowa, a skuteczność poprawili goście.

PGE Turów w czwartej kwarcie zdobył aż 24 punkty, tracąc tylko 7 i zwyciężył 68:64.

TBV Start Lublin - PGE Turów Zgorzelec 64:68 (15:12, 21:14, 21:18, 7:24)

Start: Covington 17, Wiggins 13, Balmazović 10, Kellogg 8, Jankowski 5, Trojan 5, Dziemba 2, Dłoniak 2, Boone 2, Bonarek, Kowalski, Ciechociński.

PGE Turów: Michalak 18, Ikovlev 15, Archibeque 11, Nikolić 7, Brown 5, Carter 7, Jackson 5, Gospodarek, Borowski, Bochno, Lichnowski.