Dookoła Katalonii: Triumf Valverde, Majka jedenasty, Grosscharntner w czołówce

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-03-26 15:17 | Zmodyfikowano: 2017-03-26 15:07

Na koniec zmagań na kolarzy czekała blisko 139 kilometrowa trasa ze startem i metą w Barcelonie. Etap bardzo aktywnie zaczął Maciej Paterski. Kolarz CCC Sprandi Polkowice był w 21-osobowej ucieczce, która szybko uzyskała 4-minutową przewagę.

Prowadząca grupa zaczęła się rozdzielać na 70 kilometrów przed metą. Paterski znalazł się wtedy w drugiej grupie uciekinierów – za liderami, ale przed peletonem. 9 kilometrów przed końcem wyścigu inicjatywę przejął peleton. Wszystko zakończył sprint około 16-osobowej grupy. Wygrał go Alejandro Valverde. Hiszpan przypieczętował tym samym końcowy triumf. Drugi na trasie był Kolumbijczyk, Jarlinson Pantano (Trek-Segafredo), a trzeci Francuz, Arthur Vichot (FDJ). Tuż za podium był Rafał Majka (Bora-Hansgrohe), a 16 sekund za zwycięzcą linię mety minął najlepszy z zawodników CCC Sprandi Polkowice, Felix Grosschartner. Austriak zajął 25 miejsce.

Cały wyścig zdominowali Hiszpanie. Valverde okazał się lepszy od Alberto Contadora i Marca Solera. Rafał Majak zajął 11 pozycję ze stratą 3:33, a Felix Grosscharnet był 18. Tracąc ponad 13 minut do kolarza z grupy Movistar.