Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa w Wałbrzychu współpracuje z Japończykami

Barbara Szeligowska, BT | Utworzono: 2017-04-05 21:00 | Zmodyfikowano: 2017-04-05 21:00
A|A|A

fot. Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa Facebook

Współpraca będzie polegać między innymi na dostosowaniu programu nauczania do zasobu wiedzy, jaką powinni dysponować pracownicy firmy. Nie będziemy ograniczać się tylko do teorii - mówi prezes NSK, Andrzej Gajdziński:

- Doskonały rozwiązaniem jest dualny system kształcenia. Student ma zajęcia na uczelni, ale jednocześnie pracuje w zakładzie pracy, który już poznaje i ma możliwość weryfikacji tej realnej prawdziwej praktyki i zapotrzebowania zakładu z teorią, która jest przyswajana na uczelni.

Chętnych nie zabraknie - mówi pełnomocnik rektora, Beata Detyna:

- Studenci są zainteresowani, żeby kształcić się w sposób praktyczny. Z naborem na studia typu dualnego nie będzie problemu. Myślę, że będzie to ważna oferta dla studentów, którzy pragną zostać w Wałbrzychu, pragną tu pracować i się rozwijać zawodowo.

Oferta będzie skierowana do studentów wydziału logistyki i BHP, nie wyklucza się też utworzenia nowych wydziałów, dostosowanych do potrzeb rynku pracy.

Obie strony już przygotowują wspólnie ogólnopolską konferencję naukową z dziedziny logistyki, która jest zaplanowana na listopad.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama