POGODA: Deszczowa noc w regionie

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-05 22:00
A|A|A

fot. archiwum radiowroclaw.pl

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:
Europa zachodnia będzie pod wpływem wyżu znad Irlandii. Pogodę w pozostałej części kontynentu będzie kształtował rozległy niż znad północno-zachodniej Rosji. Przez Polskę przemieszczać się będzie zatoka niskiego ciśnienia z frontem atmosferycznym, za którym napłynie chłodna, polarno-morska masa powietrza.

Prognoza pogody:
W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, możliwa burza. Temperatura maksymalna od 10°C do 12°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego
W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, na obszarach powyżej 500 m n.p.m., w drugiej połowie nocy przechodzące w deszcz ze śniegiem i śnieg. Temperatura minimalna od 2°C do 4°C. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, powyżej 700 m n.p.m. deszczu ze śniegiem i śniegu. Możliwa burza. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, północno-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) miejscami opady śniegu. Spadek temperatury od -1°C w pierwszej połowie nocy do -5°C w dzień. Wiatr od 65 km/h do 75 km/h, północno-zachodni, miejscami będzie powodował zawieje śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama