TUMW: Wrocław powinien skupić się na rewitalizacji

Dorota Kuźnik, km | Utworzono: 2017-04-12 21:00 | Zmodyfikowano: 2017-04-12 20:35
A|A|A

W jakim kierunku powinien rozwijać się Wrocław zdaniem mieszkańców? Członkowie Towarzystwa Upiększania Miasta Wrocławia oraz Akcji Miasto przeanalizowali wyniki diagnozy społecznej, z której wynika, że rozwój miasta powinien się skupić na rewitalizacji osiedli, dbaniu o ekologię i poprawie transportu publicznego.

Pierwsze dwie kwestie zdaniem aktywistów pomogą usprawnić remonty kamienic i podłączenie ich do miejskiej sieci ciepłowniczej. Tempo prac musi być jednak znacznie szybsze niż dotąd - mówi Przemysław Filar z Towarzystwa Upiększania Miasta:

- Średni wiek kamienic we Wrocławiu to 99 lat. Średni stopień zużycia to 44%. Obecne plany zakładają, że mielibyśmy je wyremontować za 787 lat. To jest, tak naprawdę, terminem absurdalnym bo do tego czasu dziesięć razy by się nam rozpadły. 

Powyższe wnioski to tylko element przeprowadzonych badań dotyczących Wrocławia. Wśród innych pojawiły się również te dotyczące gospodarki czy edukacji. Wynika z nich, że Wrocław, co prawda, jest najszybciej rozwijającym się gospodarczo miastem w Polsce, ale na przykład nasze uczelnie nie liczą się na świecie. Pełna analiza i wiele innych ciekawostek dostępna jest na stronie internetowej towarzystwa upiększania miasta Wrocławia.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Informujemy, ze wydarzenia zaplanowane w Sali Koncertowej Radia Wrocław do końca czerwca 2020 r. nie odbędą się. O zmianach terminów będziemy Państwa informować na bieżąco.
Reklama