Poważny wypadek w Oleśnicy. W akcji ratunkowej brał udział śmigłowiec LPR

jk, el, IAR | Utworzono: 2017-04-15 16:22 | Zmodyfikowano: 2017-04-15 16:22
A|A|A

zdjęcia: http://olesnica998.pl

Niespokojny dzień na dolnośląskich drogach. Do poważnego wypadku doszło po godz. 13 na ul. Dobroszyckiej w Oleśnicy. - Zderzyły się dwa samochody marki Audi - jeden z kierowców skręcał w lewo i nie zauważył jadącego prawidłowo auta, w wyniku czego doszło do zderzenia - mówi Aleksandra Pieprzycka, komisarz prasowa oleśnickiej policji.

Najciężej ranny 33-latek został przetransportowany śmigłowcem LPR do jednego z wrocławskich szpitali. Dwóch pozostałych rannych zostało odwiezionych do lecznicy karetką. 

film i zdjęcia - ze strony olesnica998.pl

Znane są już pierwsze policyjne statystyki z dróg w ramach akcji "Wielkanoc". Komenda Główna Policji opublikowała dane, z których wynika, że wczoraj doszło na drogach do 86 wypadków, w których zginęło 10 osób, a 92 zostały ranne. Dawid Marciniak z biura prasowego KGP apeluje o rozsądek w tracie jazdy i przypomina, że funkcjonariusze nie będą mieć litości zwłaszcza dla nietrzeźwych kierowców. Tylko minionej doby zatrzymano ich blisko 250.

Policja kolejnej fali wzmożonego ruchu spodziewa się w świąteczny poniedziałek, kiedy wiele osób będzie wracało z wielkanocnego odpoczynku. Funkcjonariusze proszą przy tej okazji nie tylko o ostrożną jazdę, ale także o życzliwość na drodze. Przestrzegają, że nadmierny pośpiech stwarza niepotrzebne zagrożenie na drodze.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama