CCC Polkowice gromi na początek walki o brąz

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-20 07:00

Zespół gospodarzy odjechał rywalkom po przerwie. Do przerwy CCC było lepsze tylko o trzy "oczka" (39:36). Po trzeciej kwarcie ta różnica wynosiła już trzynaście punktów (58:45). Artego walczyło niwelując straty do wyniku 59:67 na pięć minut przed końcem meczu. Od tego momentu przez cztery kolejne minuty do kosza trafiała tylko drużyna gospodarzy. CCC przeprowadziło serię 11:0 w której siedem punktów zdobyła Ewelina Gala. Co ciekawe były to jej jedyne zdobycze w całym meczu. 26-latka najpierw wykorzystała dwa wolne, potem wykończyła kontrę, a kropkę nad i postawiła celną trójką.

Bohaterką spotkania była inna z Polek - Weronika Gajda, która trafiła 8 z 13 rzutów z gry i zdobyła 17 punktów do których dołożyła 6 asyst i 3 zbiórki. Trzy kluczowe podania, pięć zebranych piłek i przede wszystkim 17 "oczek" miała natomiast Walerija Musina. Double-double zanotowała Isabelle Harrison na 10 punktów i zbiórek. W Artego najlepsza była Bernice Mosby, która rzuciła 20 punktów (8/13 z gry).

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 80:63 (23:23, 16:13, 19:9, 22:18)

Punkty dla CCC: W. Musina 17, Gajda 17, R. Musina 12, Ortiz 10, Harrison 10 (10 zbiórek), Gala 7, Leciejewska 4, Stankiewicz 3

Punkty dla Artego: Mosby 20, Stallworth 12, Reid 11, Międzik 10, Koc 6, Szybała 2, Suknarowska 2