POGODA: Deszczowa noc. Jutro opady w ciągu dnia i maksymalnie 10°C

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-04-21 22:00
A|A|A

Sytuacja baryczna w Europie w ciągu najbliższej doby:

Przeważający obszar Europy, w tym Polska, będą pod wpływem głębokiego niżu z ośrodkiem nad Finlandią. Jedynie Europa zachodnia znajdzie się pod wpływem wyżu znad Irlandii. Z północy na południe Polski przemieszczał się będzie chłodny front atmosferyczny, za którym napłynie chłodniejsze powietrze polarno-morskie. Prognozuje się spadek ciśnienia atmosferycznego.

Prognoza pogody:

W nocy zachmurzenie duże z opadami deszczu. Temperatura minimalna od 4°C do 6°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna od 7°C do 10°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.

Prognoza dla Sudetów i Przedgórza Sudeckiego:

W nocy zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu, nad ranem, powyżej 800 m n.p.m przechodzące w opady deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura minimalna od 3°C do 5°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 60 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W dzień zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu, powyżej 900 m n.p.m. również deszczu ze śniegiem i śniegu. Temperatura maksymalna od 5°C do 7°C. Wiatr umiarkowany, w porywach do 55 km/h, zachodni i północno-zachodni.

W szczytowych partiach Sudetów (powyżej 1000 m n.p.m.) opady śniegu. Spadek temperatury od 0°C w pierwszej połowie nocy do -6°C nad ranem, w dzień od -6°C do -3°C. Wiatr silny i bardzo silny, od 45 km/h do 60 km/h, w porywach do 85 km/h, północno-zachodni, powodujący zawieje i zamiecie śnieżne.

Warunki biometeorologiczne: niekorzystne.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama