Rekrutacja do wrocławskich przedszkoli rusza pełną parą

Natalia Mrozek, MK | Utworzono: 2017-04-24 13:30 | Zmodyfikowano: 2017-04-24 13:30
A|A|A

FOT: CC0 Public Domain

Aby zgłosić dziecko, należy zalogować się na stronie rekrutacje.edu.wroclaw.pl i wypełnić elektroniczny wniosek. Wybrać można maksymalnie 3 miejsca. Później wniosek trzeba wydrukować i dostarczyć do miejsca pierwszego wyboru wraz z zaświadczeniami o spełnianiu kryteriów rekrutacji. Można również poprosić o wydrukowania wniosku w wybranym przedszkolu. Edukację obowiązkowo zaczynają 6-latki. Pozostałym maluchom miasto stara się zawsze zapewnić miejsce – mówi Barbara Błoch z wrocławskiego magistratu:

Dzieci 5, 4 i 3-letnie maja prawo do wychowania przedszkolnego, to znaczy ze jak pojawia się w rekrutacji, to dla każdego z tych dzieci powinno znaleźć się miejsce, w ubiegłym roku we wrześniu w naszych w naszych miejskich przedszkolach było jeszcze około 280 wolnych miejsc.

Co z młodszymi dziećmi? 2 czerwca zaczyna się rekrutacja do żłobków publicznych oraz prywatnych, dofinansowanych przez miasto. Nabór potrwa do 14 czerwca, wyniki będą znane 27 czerwca. Aby dostać się do żłobka dziecko musi mieć minimum 20 tygodni. Błoch  wyjaśnia też,  co jest najwyżej punktowane w ocenie wniosku:Samotność rodziców, wielodzietność,niepełnosprawność rodzica, rodziców lub kandydata czyli dziecka rekrutowanego i piecza zastępcza. Te kryteria maja jednakowa wagę i jednakowa liczbę punktów.

Punkty dostaną też dzieci, których rodzice pracują oraz Ci, którzy rozliczają PIT we Wrocławiu. Nowością są punkty za to, że dziecko korzysta ze żłobka lub z opiekuna dziennego. mimo iż urzędnicy zapowiadają, że dla wszystkich miejsc wystarczy , rodzice i tak się obawiają.                                                                        Joannie Tokarczyk rok temu nie udało się zapisać syna do przedszkola, które wybrała. Obawia się, że w tym roku będzie podobnie: Boję się, że nie uda nam się dostać do wybranej placówki i będziemy musieli dojeżdżać do innej. Wtedy jedno dziecko będzie w jednym przedszkolu, a drugie - w drugim.

Rodzice, którzy mają już jedno dziecko w przedszkolu mogą jednak liczyć na dodatkowe punkty w rekrutacji. Dzieci, które nie dostaną się do wymarzonej placówki w pierwszej turze, mogą wziąć udział w następnej rekrutacji w lipcu. Wyniki rodzice poznają 27 lipca.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama