Koszykarze PGE Turowa przegrali z Polskim Cukrem Toruń

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-04-30 17:30

Już przed meczem było wiadomo, że zespół ze Zgorzelca nie ma szans na awans do play-off. Polski Cukier walczył natomiast o jak najlepsze miejsce przed decydującymi starciami o mistrzostwo Polski.

Turów lepiej rozpoczął to spotkanie. Ale drużyna z Torunia szybko opanowała sytuację na parkiecie. Po 2 kwartach zespół ze Zgorzelca przegrywał tylko różnicą trzech punktów. W trzeciej kwarcie świetnie w ekipie z Torunia spisywali się Bartosz Diduszko i Krzysztof Sulima. Dzięki nim goście prowadzili już nawet 61:49.

Turów miał jeszcze szansę pod koniec meczu. Po akcji Michała Michalak było tylko 82:85, ale goście nie pozwolili sobie odebrać zwycięstwa.

PGE Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń 86:89 (13:16, 20:20, 25:31, 28:22)

PGE Turów: Michał Michalak 15, Bartosz Bochno 12, Tweety Carter 11, David Jackson 11, Kirk Archibeque 10, Uros Nikolić 10, Denis Ikovlev 8, Brandon Brown 5, Kacper Borowski 4.

Polski Cukier: Jure Skifić 14, Obie Trotter 14, Kyle Weaver 13, Krzysztof Sulima 12, Bartosz Diduszko 12, Cheikh Mbodj 11, Tomasz Śnieg 10, Maksym Sanduł 3, Kamil Michalski 0, Aleksander Perka 0.