Pewna wygrana piłkarek ręcznych Metraco Zagłębia

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-05-04 07:00 | Zmodyfikowano: 2017-05-04 07:00

Szczypiornistki Metraco Zagłębia Lubin są coraz bliżej medalu mistrzostw Polski. Drużyna Bożeny Karkut wygrała na wyjeździe z AZSem Koszalin 28:25 i zrównała się punktami z liderem rozgrywek - Vistalem Gdynia.

Zagłębie dobrze rozpoczęło mecz i w 15. minucie prowadziło 7:5. Lubinianki kontrolowały przebieg spotkania mimo kar dla Kingi Grzyb i Karoliny Semeniuk i prowadziły do przerwy 12:9.

Po zmianie stron gospodynie były blisko doprowadzenia do remisu, ale Zagłębie utrzymywało minimalną przewagę. W 48. minucie czerwoną kartkę obejrzała Grzyb, ale drużyna z Lubina się nie poddała.

Choć AZS przegrywał zaledwie różnicą jednego gola to końcówka należała do drużyny Metraco Zagłębia. Ostatecznie zespół Bożeny Karkut triumfował 28:25.

Drużyna z Lubina ma tyle samo punktów co lider Vistal Gdynia i punkt przewagi nad trzecim w tabeli MKSem Lublin, z którym zmierzy się w niedzielę we własnej hali. Ponadto zespół Bożeny Karkut zmierzy się jeszcze u siebie z Pogonią Szczecin i w ostatniej kolejce na wyjeździe z Vistalem.

AZS Koszalin - Metraco Zagłębie Lubin 25:28 (12:14)

AZS: Kowalczyk, Wiercioch, Prudzienica - Protsenko 2, Michałów 1, Roszak 6 (2/3), Budnicka, Tracz 2, Domaros, Chmiel 2, Kaczanowska, Błaszczyk, Niesciaruk 6, Izak, Sądej 6, Piwowarczyk.

Metraco Zagłębie: Wąż, Maliczkiewicz - Załęczna 2, Grzyb 5, Semeniuk, Buklarewicz 4, Wiertelak, Piechnik 1, Marić 2, Jochymek 5, Belmas, Malta 5, Milojević 4.

W grupie zespołów walczących o utrzymanie KPR Jelenia Góra wygrał z Piotrcovią 26:25, a KPR Kobierzyce przegrał z AZSem Gdańsk 24:28.