Amnesty International zbiera we Wrocławiu podpisy pod petycją do FIFA

PK | Utworzono: 2017-05-06 20:11 | Zmodyfikowano: 2017-05-06 20:08
A|A|A

Fot: AM

Tym razem chodzi o łamanie praw człowieka podczas przygotowań do mistrzostw świata w piłce nożnej w 2022 roku. - Mieszkają w stłoczonych, brudnych barakach, nie mają możliwości opuszczania ich poza pracą, nie mają możliwości zmiany pracy. Płace są niższe, niż im obiecano w krajach pochodzenia. Wmawia im się wymyślone długi, które muszą spłacić, co jest częstym mechanizmem, jeśli chodzi o niewolnictwo, które wciąż istnieje na świecie - tak sytuację pracowników w Katarze opisuje Aleksander Noordenbos z Amnesty International we Wrocławiu:

- Zajmują się budową stadionów, całej infrastruktury. Do niedawna był tam stosowany system sponsoringów, to szef decydował o wolności pracownika, który przyjeżdżał do Kataru, w większości są to imigranci, głównie z Bangladeszu i Nepalu. Szef decydował, czy pracownik może wjechać, czy wyjechać - dodaje Noordenbos

Wolontariusze z Amnesty International będą zbierać podpisy pod petycją do FIFA o wpłynięcie na władze Kataru, we wtorek między godz. 12 a 15 w okolicy wrocławskiego Rynku.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama