Koszykarze Śląska Wrocław awansowali do I ligi

Robert Skrzyński | Utworzono: 2017-05-10 20:47

Koszykarze Śląska Wrocław awansowali do I ligi. W trzecim meczu półfinałowym wygrali dziś z KK Warszawa 83:52 i w rywalizacji do 2 zwycięstw triumfowali 2:1. W finale zagrają z AZSem Politechniką Kraków, ale bez względu na rezultat tych spotkań zapewnili już sobie awans.

Już w pierwszej kwarcie zespół prowadzony przez Dominika Tomczyka i Jacka Krzykałę wywalczył bezpieczną przewagę 22:9. W drugiej rywale zdołali odrobić cztery punkty. Ale trzecia kwarta wygrana przez wrocławian 27:7 przesądziła o losach tego meczu. W ostatniej części Śląsk tylko kontrolował przewagę i ostatecznie pewnie zwyciężył 83:52.

Najwięcej punktów dla wrocławskiej drużyny zdobyli Aleksander Dziewa 16, a także Wojciech Jakubiak 13 i Jakub Musiał 12.