Rozkładał wnyki w lesie. Złapali kłusownika

pk | Utworzono: 2017-05-12 15:38 | Zmodyfikowano: 2017-05-12 15:38
A|A|A

CC BY-SA 3.0/wikipedia/fot. Agnieszka Kwiecień

Cierpienie zwierzyny leśnej, która wpada we wnyki jest nie do opisania. Kłusownicy, którzy je rozstawiają myślą tylko o zdobyczy. Zwierzę złapane w ten sposób niejednokrotnie umiera w męczarniach. Z tego też powodu koła łowieckie w lasach rozstawiają foto i wideo pułapki, aby zapobiegać takiemu procederowi. Jedna z takich pułapek zarejestrowała mężczyznę, który w lesie rozstawił wnyki. O tym fakcie powiadomiona została lubińska policja.

Sprawą zajęli się funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Lubinie. Na podstawie zebranych informacji oraz w wyniku pracy operacyjnej ustalili i zatrzymali podejrzanego. Okazał się nim być 48 - letni mieszkaniec gminy Lubin.

Jak ustalili policjanci, mężczyzna kilka dni temu udał się do lasu. Tam rozstawił wnyki. Kłusownik zauważył zamontowane kamery. Prawdopodobnie, aby uniknąć odpowiedzialności i zatrzeć ślady swojej przestępczej działalności dokonał ich kradzieży. To mu nie pomogło. Policjantom udało się odzyskać część skradzionych kamer oraz zebrać wystarczający materiał dowodowy do przedstawiania zarzutu usiłowania kłusownictwa oraz kradzieży. Mieszkaniec gminy Lubin przyznał się do winy.

Zatrzymany 48 - latek odpowie teraz za swoje czyny przed sądem. Za usiłowanie kłusownictwa oraz kradzież grozi mu kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama