Świdnica: Koronacja obrazu Matki Bożej Świdnickiej

Bartosz Szarafin, BT | Utworzono: 2017-05-12 17:00 | Zmodyfikowano: 2017-05-12 17:00
A|A|A

Tysiące pielgrzymów zjadą dziś do Świdnicy na koronacje obrazu matki Boskiej Świdnickiej. "Uzdrowienia Chorych". Uroczystość będzie zarazem wotum za stulecie objawień w Fatimie. Koronacja ma również symbolizować oddanie w opiekę Matki - Świdnicy i całej Diecezji zapowiada Biskup Świdnicki  Ignacy Dec:

- To będzie pierwsza koronacja obrazu Matki Bożej w młodych dziejach naszej diecezji świdnickiej. Zaczynamy od Katedry Świdnickiej bo to jest matka i głowa wszystkich świątyń w diecezji.Obraz Matki Boskiej Świdnickiej Uzdrowienia Chorych, od wieków cieszył się dużą popularnością wiernych. Mimo wojen i przeciwności losu, wciąż pozostawał na swoim miejscu, a miasto omijały większe klęski. Dochodziło również do uzdrowień.

To właśnie jedno z nich zapoczątkowało kult obrazu - wyjaśnia przewodnik po świdnickiej katedrze - Mariusz Barcicki: - Za sprawą tutejszych Jezuitów od wieku XVII zaczął się jeszcze większy kult. Wtedy to jeden doznał cudownego uzdrowienia i on przyczynił się do przeniesienia go i umieszczenia w centrum ołtarza w kaplicy Matki Bożej Świdnickiej. 

Matka Boska Świdnicka otrzyma nową koronę i sukienkę. Wykonał ją bursztynnik pochodzący z Dzierżoniowa. Użył złota, srebra, naturalnego koralu i brylantów. W dolnej części umieszczono fragment meteorytu pochodzącego z NASA. Pomogły dary przekazane przez wiernych.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama