Miodek i Braun twarzą w twarz w sądzie (Zobacz i posłuchaj)

Dominik Panek | Utworzono: 2008-06-19 16:15 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

Prof. Miodek przed sądem (Fot. Dominik Panek / Radio Wrocław)

Sprawę wytoczył prof. Jan Miodek. Dlaczego? Bo znany publicysta Grzegorz Braun publicznie zarzucił mu współpracę z PRL-owskimi służbami specjalnymi. Miodek stanowczo zaprzecza.

Swoje tezy Braun powtórzył w czwartek w mowie końcowej. Posłuchaj (nagranie Radia Wrocław):

Henryk Rossa, adwokat prof. Miodka, przekonuje, że jego klientowi należy się słowo "przepraszam". Dodatkowo domaga się 50 tys. zł na cele społeczne. Posłuchaj mowy mec. Rossy:

Sam prof. Miodek nie zabrał głosu podczas czwartkowej rozprawy.

Grzegorz Braun tłumaczył, że zdecydował się na oskarżenie prof. Miodka, bo ten znany językoznawca zaczął publicznie wypowiadać się przeciwko lustracji.

Zobacz fragment mowy Grzegorza Brauna:

A oto jak na słowa tego publicysty reagował w sądzie prof. Miodek (z prawej przez chwilę widać Henryka Rossę):

Tymczasem w środę wieczorem Telewizja Polska pokazała film "TW Bolek" o rzekomej agenturalnej przeszłości Lecha Wałęsy. Współautorem dokumentu jest Grzegorz Braun. Eksprezydent domaga się za to odszkodowania w wysokości 20 mln zł.

W czwartek - przy okazji procesu z prof. Miodkiem - Braun powiedział wrocławskim dziennikarzom, że nie boi się gróźb Wałęsy. - Widać, że moje akcje idą w górę - powiedział Braun Radiu Wrocław. - Jeszcze 2,5 roku temu [Wałęsa] domagał się ode mnie miliona, teraz słyszę o dwudziestu. To mi w jakiś sposób pochlebia.

Grzegorz Braun dodał, że Lech Wałęsa już od jakiegoś czasu wysyła mu listy z pogróżkami i grozi sądem. - To są czcze pogróżki. Natomiast mój pełnomocnik złożył jesienią 2007 r. pozew o ochronę dóbr osobistych przeciwko Lechowi Wałęsie, który oczerniał mnie w swojej książce. Do tej pory jednak proces się nie rozpoczął - poinformował Grzegorz Braun.

REKLAMA
Dźwięki
Mowa końcowa Grzegorza Brauna w procesie, jaki wytoczył mu prof. Jan Miodek. Nagranie Radia Wrocław.
Mowa końcowa mec. Henryka Rossy, adwokata prof. Jana Miodka w procesie przeciwko Grzegorzowi Braunowi. Nagranie Radia Wrocław.

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama