Miss Wałbrzycha: Kamienica przy ul. Limanowskiego 6

Barbara Szeligowska | Utworzono: 2017-05-19 09:35 | Zmodyfikowano: 2017-05-19 09:35
A|A|A

fot. Miejski Zarząd Budynków

Kilkanaście rodzin, stanowiących wspólnotę mieszkaniową zgodnie podjęło decyzję o zaciągnięciu kredytu. Jesteśmy zadowoleni z efektu, mówi szef wspólnoty, Henryk Cichoń:

Te wszystkie większe remonty dokonaliśmy. Czyli dach, elewacja, kanalizacja i to zostały te podstawowe elementy wykonane. Cegła wyczyszczona, wszystko jest naprawione, wszystko jest naprawione.

Pula nagród wynosiła 25 tys. zł, z czego zwycięska wspólnota zgarnęła 5 tys. Każdy z uczestników konkursu starannie odnowił swoją posesję.

Zadowolony z efektów konkursu prezydent Roman Szełemej, podczas wręczania nagród oświadczył, że całość funduszy unijnych przeznaczonych na ocieplanie budynków i rewitalizację zostanie przekazana wspólnotom mieszkaniowym:

Będziemy mieli znacznie większy całościowy efekt niż gdyby miasto przeznaczało środki unijne na remonty swoich kamienic. To jest bardzo mobilizujące, udział wspólnot w konkursie, już ósmej edycji, Ładny Dom pokazuje, że te zachęty są uprawnione i że one rzeczywiście się sprawdzają.

Wspólnota, która złoży wniosek o dofinansowanie prac remontowych, może otrzymać zwrot nawet połowy kosztów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama