Radio Wrocław w Rościszowie. Odwiedzimy Dom Tkacza

Piotr Słowiński | Utworzono: 2017-05-21 10:30 | Zmodyfikowano: 2017-05-20 23:37
Radio Wrocław w Rościszowie. Odwiedzimy Dom Tkacza - Fot: Dom Tkacza
Fot: Dom Tkacza

Domki wybudowano tam dla sprowadzonych z Czech tkaczy lnu. Do dziś bywają nazywane 12 Apostołami, z racji ich liczby. Zachowało się 11, a 12. Domek, nazywany Judaszem, który stał osobno, spłonął. Adam Antas, współorganizator imprezy mówi, że każdy kto przyjedzie zostanie godnie przyjęty. - Dla każdego przygotowaliśmy niespodziankę. Trzy szklanki czystej wody i 10 kromek świeżego chleba, w gratisie - zapowiada

2 czerwca rozpocznie się w Chełmsku trzydniowy cykl koncertów, spotkań, wędrówek, i gawęd. Współorganizator, Tomasz Funtowicz, mówi, że to nie będzie tylko spotkanie z piosenką turystyczną, ale też z historią. - Wycieczki, które odbędą się w Chełmsku Śląskim będą miały wątek historyczny. Będziemy opowiadać o wpływie zakonników na życie mieszkańców tych okolic, będziemy mówić także o tym, skąd się wzięli tkacze w Chełmsku Śląskim - wyjaśnia.

Z historią można się będzie także spotkać już jutro, nie w Domkach Tkaczy, a w Domu Tkacza w Rościszowie w Górach Sowich, gdzie organizowane są Dni Otwarte Funduszy Europejskich. W Rościszowie będzie nasza ekipa i wóz transmisyjny Radia Wrocław.

Reklama