Awantura w Legnicy: prezydent miasta kontra znany reżyser (Posłuchaj)

Andrzej Andrzejewski | Utworzono: 2008-06-17 17:00 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12

Dokładnie tydzień temu - na wniosek prezydenta Legnicy - komornik zajął konto legnickiego Teatru Modrzejewskiej. Powód? Dyrektor Jacek Głomb od kilku lat nie płacił zobowiązań wobec Skarbu Państwa. W efekcie, z kwoty niespełna 80 tys. zł dług rozrósł się do 240 tys. zł.

- Dyrektor sam spłaci ten dług - mówi twardo prezydent Tadeusz Krzakowski. Posłuchaj (nagranie Radia Wrocław):

I choć w Legnicy nikt nie wątpi, że Krzakowski i Głomb od lat nie pałają do siebie sympatią, to jednak tym razem ich konflikt ma konkretne przełożenie finansowe.

Posłuchaj pierwszej części relacji Radia Wrocław:

Spór jest tak ostry, że we wtorek do Legnicy przyjechał mediator - wicemarszałek Piotr Borys. Ma pogodzić zwaśnione strony. Inna rzecz, że urząd marszałkowski jest zainteresowany przejęciem Teatru Modrzejewskiej. Przy czym byłoby to możliwe dopiero od 2009 r.

Posłuchaj drugiej części relacji Radia Wrocław:

Ta wojna może być początkiem końca Jacka Głomba na stanowisku dyrektora generalnego teatru. Trzy lata temu pojawiła się koncepcja, aby powierzyć mu funkcję szefa ds. artystycznych i przeprowadzić konkurs na dyrektora generalnego. Chodziło o to, by szefem teatru został dobry menedżer. Ten pomysł powoli wraca, choć prezydent Krzakowski nie chce tego potwierdzić.

Reklama
Dźwięki
Awantura w Legnicy: prezydent miasta kontra znany reżyser. Cz. 1. Relacja Radia Wrocław.
Awantura w Legnicy: prezydent miasta kontra znany reżyser. Cz. 2. Relacja Radia Wrocław.
Awantura w Legnicy: prezydent miasta kontra znany reżyser. Prezydent Tadeusz Krzakowski grzmi, że Jacek Głomb, dyrektor Teatru Modrzejewskiej, sam spłaci dług tej placówki. Nagranie Radia Wrocław.

Komentarze (0)
Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.