Jonathan Carroll, autor Krainy Chichów na Dolnym Śląsku

Piotr Kaszuwara, mat. prasowe | Utworzono: 2017-05-22 13:45 | Zmodyfikowano: 2017-05-22 11:20
A|A|A

fot. Piotr Drabik/wikipedia/cc 2.0

Już za kilka dni Aglomerację Wrocławską odwiedzi jeden z najpopularniejszych w Polsce w ostatnich latach pisarzy zagranicznych, Jonathan Carroll. Autor bestsellerowej Krainy Chichów zawita kolejno do Wrocławia (niedziela 21 maja, godzina 19.00, Biblioteka Grafit - Filia nr 5 MBP), Brzegu (poniedziałek 22 maja, godzina 17.00, Best Western Plus Brzeg Centrum, ul. Wrocławska 5) i Oławy (poniedziałek 22 maja, godzina 19.00, Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Oławie).

Pisarz będzie promował swą najnowszą książkę Kolacja dla wrony. Czytelnicy, którzy pojawią się na spotkaniach, będą mieli możliwość jej przedpremierowego zakupu!

Jonathan Carroll urodził się 26 stycznia 1949 roku w Nowym Jorku, ale od ponad trzydziestu lat mieszka w Wiedniu. Świat przedstawiony w jego książkach pozornie jest światem realistycznym, bliskim każdemu czytelnikowi.

W miarę rozwoju fabuły pojawiają się osoby z zaświatów, elementy magii, zwierzęta mówiące ludzkim głosem itp. Jego debiutancka powieść Kraina Chichów znalazła wydawcę dopiero dzięki rekomendacji Stanisława Lema.

Do innych znanych utworów Carrolla zaliczają się Głos naszego cienia, Dziecko na niebie czy Na pastwę aniołów.

Wizyta pisarza odbędzie się w ramach projektu Rozczytana Aglomeracja, programu promocji literatury realizowanego przez Stowarzyszenie Gmin i Powiatów Aglomeracji Wrocławskiej. W tym roku odbędą się jeszcze spotkania z takimi autorami jak Graham Masterton, Hanna Cygler czy Magdalena Knedler.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama