Areszt dla podpalacza kamienicy [ZDJĘCIA Z POŻARU]

pk, mat. prasowe | Utworzono: 2017-05-31 17:25 | Zmodyfikowano: 2017-05-31 17:25
A|A|A

mat. prasowe policji

24 maja, kilka minut po godzinie 8 dyżurny Komisariatu Policji w Bielawie otrzymał zgłoszenie o palącym się budynku wielorodzinnym przy ul. Piastowskiej. Spaleniu uległo jedno mieszkanie, korytarz i część poddasza. W trakcie pożaru służby ewakuowały mieszkańców, którzy dzięki szybkiej akcji nie odnieśli poważnych obrażeń ciała. Jedynie dwójce mieszkańców ratownicy medyczni udzielili pomocy, a jedna z tych osób mająca trudności z oddychaniem została hospitalizowana.

Po zakończeniu akcji ratowniczo-gaśniczej, na miejscu pożaru rozpoczęła pracę grupa dochodzeniowo-śledcza z bielawskiego komisariatu, która wraz z technikiem kryminalistyki oraz biegłym z zakresu pożarnictwa wykonała oględziny. Już tego samego dnia w wyniku podjętych działań został zatrzymany 41-letni mężczyzna, który mieszkał w kamienicy gdzie doszło do pożaru.

W czasie pracy przy tej sprawie policjanci zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie mu zarzutu. Mężczyzna jest podejrzany o podpalenie pomieszczenia i sprowadzenie pożaru zagrażającego mieniu w wielkich rozmiarach oraz życiu i zdrowiu wielu osób.

Sąd Rejonowy w Dzierżoniowie przychylił się do wniosku policji oraz prokuratury i postanowił zastosować wobec podejrzanego areszt tymczasowy na trzy miesiące. Za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

REKLAMA
Reklama