El. ME: Moryto najlepszym strzelcem, Chrapkowski bohaterem. Rumunia pokonana!

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-06-18 18:41

Polacy, którzy już wcześniej stracili szansę na awans chcieli zakończyć eliminacje z twarzą i odnieść pierwsze zwycięstwo. Udało się, choć pierwsza połowa nie zwiastowała tak nerwowej końcówki. Do przerwy biało-czerwoni prowadzili 19:13. Rumuni odrobili jednak straty i losy meczu rozstrzygnął rzut w ostatniej sekundzie Piotra Chrapkowskiego. Nasz rozgrywający trafił do siatki i w takim sposób Polacy pokonali Rumunię.

Dla Chrapkowskiego była to zaledwie druga bramka w meczu. Najwięcej - 10 - miał ich Arkadiusz Moryto z MKS Zagłębia Lubin, a jego klubowy kolega Jan Czuwara dołożył dwa trafienia. W meczu wziął udział także Szymon Sićko z Chrobrego Głogów.

Zwycięstwo nad Rumunią to pierwszy sukces kadry prowadzonej przez Piotra Przybeckiego. To był udany tydzień dla naszej reprezentacji, która w środę zremisowała z Serbią 24:24.

W trakcie eliminacji doszło do zmiany selekcjonera. Tałant Dujszebajew z powodu słabych wyników i stracenia szans na awans podał się do dymisji.

Reprezentacja Polski nie zagra w mistrzostwach Europy po raz pierwszy od 2000 roku. Turniej zostanie rozegrany w styczniu przyszłego roku w Chorwacji.

Polska - Rumunia 32:31 (19:13)

Polska: Kornecki, Morawski - Sićko, Walczak, Łangowski 4, Genda, Czuwara 2, Szpera, Syprzak 3, Potoczny 1, Moryto 10, Kondratiuk, Bąk, Przybylski 8, Chrapkowski 2, Krajewski 2

Karne: 2/3

Rumunia: Iancu, Popesu - Mocanau 4, Buzle 1, Ramba 1, Grigoras 3, Ghionea 4, Racotea 3, Sadovaec 3, Capota, Sandru 2, Rotaru, Fenici 5, Onyejekwe 4, Pavel, Thalmaier 1