Co, gdzie, kiedy? KALENDARZ BIEGOWY (26.06-2.07)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-07-01 13:07 | Zmodyfikowano: 2017-06-30 17:30
A|A|A

fot.bieg.prusice.pl

Przed nami dziewiąta edycja Maratonu Karkonoskiego. Uczestnicy jednej z najbardziej znanych górskich imprez w kraju 1 i 2 lipca pobiegną na dwóch dystansach - ULTRA i PÓŁMARATONU. Biegacze wystartują spod dolnej stacji wyciągu na Szrenicę w Szklarskiej Porębie i będą rywalizować na górskich szlakach Karkonoszy. Ultramaratończycy ruszą na trasę w sobotę o 8.00, uczestnicy półmaratonu dzień później o 9.30. Zapisy do obu biegów są już zamknięte.

1 lipca rozpocznie się także tradycyjny górski festiwal biegowy w Pasterce. Już po raz ósmy rozegrany zostanie tam Supermaraton Gór Stołowych. Uczestnicy mają do wyboru dwa dystanse - 50-kilometrowy bieg ULTRA, lub półmaratońską trasę LIGHT. Oba biegi rozgrywane będą po szlakach turystycznych polskich Gór Stołowych i czeskich Broumovskich Sten. Start w sobotę i niedzielę o godz. 9.00 przy w schronisku Pasterka. Meta przy schronisku PTTK na Szczelińcu. Zgłoszenia przyjmowane są do osiągnięcia limitu pół tysiąca uczestników w każdym biegu.

Miłośników biegania po płaskim w sobotę zapraszają Prusice. 1 lipca wystartuje tam tradycyjny Bieg Trzech Wież. Do pokonania 10 kilometrów na atestowanej i głównie asfaltowej trasie. Start o godz. 11.00 z Rynku w Prusicach. Uczestnicy rywalizować będą na dwóch 5-kilometrowych pętlach. Zapisy elektroniczne do 26 czerwca, potem można się ewentualnie zgłaszać w dniu imprezy w biurze zawodów.

MasakRun to nazwa zawodów, które 1 lipca odbędą się w Lubawce koło Karpacza. To ekstremalny, prawie 5-kilometrowy bieg, którego meta mieści się na skoczni narciarskiej. Dodatkowo na uczestników czekają przygotowane przez organizatorów przeszkody naturalne i sztuczne. Start pierwszej grupy zawodników o godz. 10.00 z ul. Lipowej przy stoku narciarskim. Zapisy internetowe są już zakończone. Ewentualne zgłoszenia przyjmowane będą w miarę dostępności miejsc.

W sobotę 1 lipca rozegrany zostanie Bieg Rybina. Impreza ma uświetnić 800-lecie Rybnicy koło Jeleniej Góry. Bieg na dystansie 10 km wystartuje o godz. 13.00 z parkingu obok kościoła w Rybnicy. Trasa prowadzi drogami asfaltowymi. Można się jeszcze zapisać w dniu imprezy w biurze zawodów, jednak bez gwarancji otrzymania pełnego pakietu startowego.


SPONSOREM MAGAZYNU BIEGOWEGO W RADIU WROCŁAW

JEST AKADEMIA ZDROWIA SANTANDERA

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama