Podwójne złoto dla kajakarzy freestylowych

na podstawie inf. prasowej | Utworzono: 2017-06-27 15:31 | Zmodyfikowano: 2017-06-27 15:31
A|A|A

foto: Zofia Tuła + Tomasz Czaplicki

Po udanym starcie w Mistrzostwach Niemiec, pochodzący z Dolnego Śląska, kajakarze – Zofia Tuła i Tomasz Czaplicki udali się do Francji. Gdzie wystartowali w zawodach Makinito Contest, podczas których rozegrano również Mistrzostwa Francji.

foto: Zofia Tuła + Tomasz Czaplicki

W sobotę 24 czerwca rozegrano eliminacje Makinito Contest, a w niedzielę odbyły się finały – osobne dla Mistrzostw Francji i kategorii open. Konkurowali między sobą zawodnicy z Francji, Niemiec, Wielkiej Brytanii, Norwegii, Belgii, Hiszpanii, Słowacji, Austrii,Australii, Czech i Polski. Zosi przyszło konkurować między innymi z trzykrotną Mistrzynią Europy – Marllene Devillez, medalistką Mistrzostw Europy i zwyciężczynią Pucharu Europy – Niną Csonkową. Tomek zaś musiał zmierzyć się z Mistrzami Europy Hiszpanem Quimem Fontane Maso i Słowakiem Peterem Csonką ( 3-krotnym vice Mistrzem Świata).

Finał nie należał do lekkich. Obie z Marlene jesteśmy na bardzo zbliżonym poziomie. W zeszłym roku była podobna sytuacja. Małą różnicą, ale to ona wygrała ze mną. Tym razem wyższą notę uzyskałam ja i wygrałam, z czego bardzo się cieszę. - mówi Zofia Tuła

Tomasz Czaplicki już w pierwszym ze swoich przejazdów uzyskał aż 2335 punktów i zostawił swoich rywali daleko w tyle. Niespodzianką był ostatni przejazd Hiszpana Quima Fontane Maso, który poprawił swoją notę z 1885 punktów na 2280 pkt prawie doganiając Tomka. Ostatecznie Tomek zajął pierwsze miejsce, drugi był Quim Fontane Maso, a trzeci Francuz Sebastian Devred z notą 1885 pkt.

foto: Zofia Tuła + Tomasz Czaplicki

„W zeszłym roku Quim sprzątnął mi sprzed nosa złoty medal Mistrzostw Europy i również zwycięstwo w Makinito Contest. Obiecałam mu wtedy przyjaźnie, że się odegram. Dlatego bardzo cieszę z tego
zwycięstwa.” - podsumował Czaplicki.

 

REKLAMA
Zdjęcia

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama