Rok Kultury Niezależnej we Wrocławiu

Marianna Kasperczyk, | Utworzono: 2009-10-07 12:24 | Zmodyfikowano: 2014-05-01 00:12
A|A|A

21 października o godz.. 13.12 na wrocławskim Rynku (koło pręgierza) odbędzie się otwarcie wystawy „Kontrkultura. Graffiti - Happening", przygotowanej przez Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu. Ekspozycja będzie dostępna dla zwiedzających do 14 listopada.

Natomiast w dniach 22-23 października we Wrocławiu w ramach projektu Rok Kultury Niezależnej odbędzie się ogólnopolska konferencja naukowa pt. „Od kontrkultury do New Age".
W czasie trwania obrad prelegenci poruszą szerokie spektrum zagadnień związanych ze zjawiskiem kontrkultury: jej źródeł, idei, przejawów oraz rozwoju w rzeczywistości Polski lat osiemdziesiątych. Tematyka wystąpień będzie związana zarówno z najbardziej znanymi przejawami ruchu w Polsce, takimi jak happeningi Pomarańczowej Alternatywy, jak również z zagadnieniami bardziej teoretycznymi związanymi ze sztuką postrzeganą jako narzędzie demokracji.

Poruszona zostanie także kwestia działań represyjnych podejmowanych przez państwo wobec subkultur i osób związanych z ruchem kontrkulturowym.

Obrady będą miały miejsce w Auli Zakładu Narodowego im. Ossolińskich we Wrocławiu (ul. Szewska 37).
Konferencję naukową zorganizowali pracownicy Oddziałowego Biura Edukacji Publicznej IPN we Wrocławiu.

Program konferencji dostępny tutaj.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama