Festiwal Bachowski 2017

Radio Wrocław, GN | Utworzono: 2017-06-29 13:34 | Zmodyfikowano: 2017-06-29 13:34
A|A|A

Sercem Festiwalu Bachowskiego jest malownicza dolnośląska Świdnica, choć koncertów wysłuchać można również w okolicznych miejscowościach. Tegoroczna edycja wydarzenia odbędzie się w dniach 27.07-6.08.2017, a jej podtytuł brzmi „w poszukiwaniu wyrazu naszych dni”. Wyrazu, czyli emocji, zaangażowania i otwartości.

Główną oś Festiwalu stanowią koncerty zespołów oraz solistów praktykujących w nurcie wykonawstwa historycznie poinformowanego, jednak program urozmaicany jest również koncertami w innym duchu estetycznym. W tym roku w ramach Festiwalu wystąpią gwiazdy światowego formatu: I FAGIOLINI, CANTUS CÖLLN, CAPELLA CRACOVIENSIS czy LA FONTE MUSICA. Będziemy mogli wysłuchać recitali KRISTIANA BEZUIDENHOUT, RALPHA ROUSSEAU czy KATARZYNY DROGOSZ. Natomiast artystą rezydentem będzie MARCIN MASECKI.

Tym, co wyróżnia Festiwal jest jego szczególna atmosfera oraz niezwykłe miejsca, w których odbywają się koncerty. Zapierający dech w piersiach Kościół Pokoju w Świdnicy, zdumiewający zabytkowy młyn w Siedlimowicach, surowość wystroju kościoła w Pożarzysku. Wnętrza te, korespondując lub kontrastując z rozbrzmiewającą w nich muzyką, wyostrzają zmysły i skłaniają do głębszego odbioru doznań estetycznych.

Organizatorzy Festiwalu stawiają na otwartość, pragną aby ludzie nie tylko słuchali muzyki, ale dobrze spędzili czas, rozmawiali ze sobą. W ramach serii koncertów porannych i popołudniowych odbywają się pikniki z udziałem publiczności, tzw. „śniadania na trawie” oraz „pikniki romantyczne” w sielankowym otoczeniu (w miejscowościach takich jak Pożarzysko, Siedlimowice czy Bielawa). Z kolei podczas koncertów wieczornych lokalna winnica oferuje możliwość delektowania się winem.

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama