Wrocławianie wygrali pierwszy sparing (ZOBACZ BRAMKI)

Piotr Pietraszek | Utworzono: 2017-06-29 19:20 | Zmodyfikowano: 2017-06-29 19:20

W pierwszym meczu kontrolnym drużyny Jana Urbana na boisku zaprezentowali się wszyscy nowi gracze pozyskani przez WKS w letniej przerwie. Całe 90 minut rozegrało tylko dwóch z nich - bramkarz Jakub Słowik i napastnik Arkadiusz Piech.

To właśnie po faulu na tym drugim wrocławianie objęli prowadzenie. Tuż przed przerwą rzut karny na bramkę zamienił kolejny z nowych graczy Śląska Jakub Kosecki. Poza golem, były piłkarz m.in. Legii Warszawa i Lechii Gdańsk, siał sporo zamętu w szeregach rywali, ale brakowało mu często dokładności. Sporo wiatru na drugim skrzydle robił Robert Pich. Podobać się mogły także ofensywne wejścia bocznych obrońców Kamila Dankowskiego i Dorde Cotry.

Solidna gra gospodarzy wystarczyła do zdobycia drugiego gola. Kilka minut po zmianie stron Pich sprzed linii końcowej wycofał piłkę do Łukasza Madeja, a ten uderzeniem przy bliższym słupku, mimo interwencji Macieja Wierzbickiego, ustalił wynik spotkania.

Goście z Katowic przez praktycznie cały mecz nie zagrozili poważnie bramce Śląska. Jakub Słowik nie miał zatem zbyt wielu szans do pokazania swoich bramkarskich umiejętności.

ZOBACZ BRAMKI Z MECZU ŚLĄSK - GKS:

30 czerwca piłkarze Śląska Wrocław rozpoczną 10-dniowy obóz przygotowawczy na Mazowszu. W trakcie zgrupowania zespół Jana Urbana rozegra kolejne sparingi - m.in. z Rakowem Częstochowa i Wisłą Płock.

Śląsk Wrocław - GKS Katowice 2:0 (1:0)
Bramki: Kosecki 45 (k.), Madej 49.

Śląsk: Jakub Słowik - Kamil Dankowski, Piotr Celeban, Mariusz Pawelec, Dorde Cotra (75 Michał Chrapek) - Jakub Kosecki (80 Łukasz Madej), Michał Chrapek (46 Igors Tarasovs), Sito Riera (46 Augusto), Łukasz Madej (59 Oktawian Skrzecz), Robert Pich, Arkadiusz Piech.

GKS (I połowa): Maciej Wierzbicki - Adrian Frańczak, Mateusz Kamiński, Tomasz Midzierski, Dawid Abramowicz, Wojciech Słomka, Lukas Klemenz, Łukasz Zejdler, Grzegorz Goncerz, Armin Cerimagić, Mikołaj Lebedyński.

GKS (II połowa): Maciej Wierzbicki - Łukasz Pielorz, Lukas Klemenz (70 Tomasz Midzierski), Mateusz Mączyński, Damian Garbacik, Paweł Mandrysz, Bartłomiej Kalinkowski, Rafał Kuliński, Tomasz Foszmańczyk, Andreja Prokić, Wojciech Kędziora.