3 miesiące aresztu dla podejrzanego o fałszywą zbiórkę pieniędzy

pk, mat. prasowe | Utworzono: 2017-07-14 13:16 | Zmodyfikowano: 2017-07-14 13:16
A|A|A

Sąd Rejonowy dla Wrocławia Śródmieścia zastosował wobec 23 – letniego mężczyzny, zatrzymanego przez funkcjonariuszy Wydziału dw. z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, a podejrzanego o oszustwo i wyłudzenie około 500 tys. złotych, środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy. Postępowanie w tej sprawie, wszczęte przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu, prowadzi Wydział Dochodzeniowo - Śledczy Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu we Wrocławiu.

Postępowanie dotyczy podejrzenia o oszustwo i wyłudzenie pieniędzy poprzez zorganizowanie fikcyjnej zbiórki na rzekomo chore 2,5 letnie dziecko. W efekcie tego czynu i zbiórki przeprowadzonej za pośrednictwem jednego z portali internetowych, sprawca wyłudził ponad 500 tys. złotych, działając na szkodę kilku tysięcy darczyńców i właścicieli portalu.

Przypomnijmy, że wykonując czynności w tej sprawie, funkcjonariusze Wydziału dw. Z Cyberprzestępczością Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu zlokalizowali miejsce pobytu mężczyzny podejrzewanego o to przestępstwo. Dolnośląscy policjanci zatrzymali podejrzewanego na terenie Warszawy, w wynajmowanym przez niego mieszkaniu. Tam też zabezpieczono część środków pochodzących z fikcyjnej zbiórki oraz markowy sprzęt elektroniczny i sportowy zakupiony za wyłudzone pieniądze.

Zatrzymany 23 – latek przewieziony został do Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, gdzie trafił do policyjnego aresztu. Mężczyzna został wczoraj doprowadzony do prokuratury, gdzie na podstawie zebranego przez policjantów i prokuraturę materiału, usłyszał zarzuty.

Obecnie dolnośląscy policjanci i prokuratura wyjaśniają dalej wszystkie okoliczności tego przestępstwa. Funkcjonariusze apelują do osób pokrzywdzonych w wyniku tej fikcyjnej zbiórki o kontakt z najbliższą jednostką Policji.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama