11 nowych sal operacyjnych we wrocławskim szpitalu wojskowym

Elżbieta Osowicz | Utworzono: 2017-07-25 18:01 | Zmodyfikowano: 2017-07-25 14:30
A|A|A

11 sal operacyjnych, dodatkowe miejsca na SORze, intensywna terapia i centralna sterylizatornia - to wszystko będzie w Zintegrowanym Bloku Operacyjnym szpitala wojskowego we Wrocławiu. Zakończyła się budowa nowego ośrodka, teraz rozpoczynają się odbiory techniczne i sanitarne. Jest już sprzęt medyczny - wszystko trzeba rozpakować, zainstalować i przeszkolić personel. "To długo oczekiwana inwestycja" - mówi komendant Wojciech Tański:

- To jest bardzo duża inwestycja, największa z jaką szpital się zmierzył. 

5 kondygnacyjny budynek jest połączony ze starą częścią szpitala dwoma łącznikami, tak aby bezpiecznie przewozić chorych na operacje. Na każdy pietrze obowiązuje inny kolor. Pacjenci przychodzący na SOR trafią do strefy zielonej ze stanowiskami do obserwacji. Roboty budowlane już się zakończyły, wykonawca stara się o pozwolenie na użytkowanie. Personel i pacjenci będą przenosić się do nowych pomieszczeń stopniowo. Obiekt ma ruszyć na przełomie października i listopada. Budowa rozpoczęła się w 2013 roku, pierwszy wykonawca ogłosił upadłość i trzeba było wyłonić nowego.

Roboty budowlane zostały właśnie zakończone, teraz wykonawca stara się o pozwolenie na użytkowanie budynku - mówi szef logistyki Marek Oryszczak:

- Powinniśmy takie pozwolenie uzyskać, następnie rozpocznie się dalszy etap prac związany z wyposażaniem budynku. 

Prace wykończeniowe i wyposażanie ośrodka potrwają jeszcze co najmniej dwa miesiące. W większości sal stoją już meble i zainstalowany jest sprzęt medyczny. Jedną z nowości jest O-arm, czyli tomograf, który ma możliwość robienia zdjęć "wokół" pacjenta, gdy ten leży na stole operacyjnym.

 

 

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama