Zlikwidowali dziuplę z częściami aut kradzionych w Polsce i w Niemczech

z materiałów policji | Utworzono: 2017-07-31 11:33
A|A|A

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy, w wyniku prowadzonych działań operacyjnych zlikwidowali dziuplę samochodową na terenie powiatu legnickiego. Nad tą sprawą funkcjonariusze pracowali już od dłuższego czasu. Po potwierdzeniu zebranych informacji weszli do ustalonej hali, zabezpieczając karoserię i części ze skradzionych aut.

Każdorazowo wstępna identyfikacja części potwierdzała, że pochodzą one z samochodów skradzionych na terenie Polski i Niemiec. Realizując czynności w tej sprawie funkcjonariusze zatrzymali mieszkańca Legnicy w wieku 30 lat.

Z ustaleń policjantów wynika, ze po kradzieży pojazdy trafiały do dziupli, gdzie następnie były demontowane na części. Zabezpieczono na chwilę obecną 6 samochodów o łącznej wartości nie mniejszej niż 289000 złotych. Zatrzymany 30 - latek usłyszał zarzut paserstwa mienia znacznej wartości.

Sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt.

Legniccy policjanci nadal pracują nad wyjaśnieniem wszystkich okoliczności tego przestępczego procederu, w związku z powyższym nie wykluczają też kolejnych zatrzymań.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama