Niepokonane Zagłębie podejmie Pogoń Szczecin

Bartosz Tomczak | Utworzono: 2017-08-05 07:30 | Zmodyfikowano: 2017-08-05 07:30

Maciej Skorża nie może zaliczyć początku swojej trenerskiej przygody w Szczecinie do udanych. W trzech meczach jego zespół odniósł tylko jedno zwycięstwo. Pogoń w drugiej kolejce pokonała na wyjeździe Piasta Gliwice 2:1 po golu w samej końcówce autorstwa Sebastiana Rudola.

Wcześniej „Portowcy” przegrali z Wisłą Kraków 1:2 w zasadzie trzy minuty – chwilę po kwadransie gry tracąc dwie bramki – i w dramatycznych okolicznościach z Jagiellonia Białystok. Tuż przed końcowym gwizdkiem Cillian Sheridan wykorzystał fatalny błąd Jarosława Fojuta i dał gościom zwycięstwo 1:0.

W tym czasie Zagłębie pokonało po 1:0 Koronę Kielce i Śląsk Wrocław, a ostatnio pechowo zremisowało z Termalicą Nieciecza 1:1 po błędzie bramkarza Martina Polacka i golu z 90 minuty.

Lubinianie zagrają dziś w optymalnym składzie. W Pogoni zabraknie kontuzjowanych Spasa Delewa i Łukasza Zwolińskiego.

W przypadku zwycięstwa dolnośląski zespół może zostać liderem rozgrywek. Porażka przy innych niekorzystnych wynikach może przesunąć Zagłębie z drugiej na piątą pozycję. Szczecinianie jeśli wygrają teoretycznie mogliby awansować na szóste miejsce. W przypadku porażki dwunastą pozycję mogą zamienić nawet na przedostatnią, piętnastą.