Podczas remontu domu znaleźli prawdziwy skarb [ZOBACZ]

Dorota Kuźnik, BT | Utworzono: 2017-08-06 17:59 | Zmodyfikowano: 2017-08-06 18:00
A|A|A

fot. Andrzej Owczarek

Rodzina, która mieszka w domu postanowiła, że fragment pamiętnika prawdopodobnie odda do muzeum, o ile nie znajdzie się ktoś z rodziny właścicielki.

- Na pewno lepiej byłoby gdyby taką pamiątkę odzyskali bliscy. Ja osobiście chciałabym po mojej babci czy prababci dostać taką rozpiskę. Oni już wiedzieliby co z tym zrobić: czy zachować dla siebie czy oddać do muzeum - mówi Elżbieta Kotwicka, właścicielka domu:

Co dokładnie znajduje się na kartkach?  - On opisuje co było w szkole, jak bawiła się, co rysowała, czym się zajmowała. Tak ogólnikowo. To były trzy kartki takie z datami. Ja chciałabym dokładnie wiedzieć jak było kiedyś, jak ta rodzina teraz czułaby się gdyby to dostała, no ale na razie nic z tego - dodaje właścicielka domu.

Jeśli mamy pamiątki pochodzące z czasów wojny lub wcześniejsze zawsze możemy poprosić o ich renowację archiwum państwowe we Wrocławiu. To współpracuje także z genealogami, którzy mogą pomóc nam w ustaleniu właściciela na przykład przypadkowo znalezionych zbiorów.

REKLAMA

Dodając komentarz do artykułu akceptujesz regulamin strony.
Radio Wrocław nie odpowiada za treść komentarzy.
Reklama